Türkiye'nin en iyi köşe yazarları en güzel köşe yazıları ile Hürriyet'te! Usta yazarlar ve gündemi değerlendiren köşe yazılarını takip edin.

Katliamcı Amerika!

AMERİKA Türkiye’yi iyice kaybetti. ABD Temsilciler Meclisi Dış İlişkiler Komitesi’nin Ermeni Soykırımı Tasarısı’nı kabul etmesi Amerika’nın çirkin yüzünü bir kere daha gösterdi

Washington Post Gazetesi bile kararı alay konusu yaparak "Bundan sonra kadınların ırzına geçtikleri için Romalılarla, Truva’yı yağmaladıkları için Yunanlılarla da mı karşı karşıya geleceğiz?" diye Dış İlişkiler Komitesi ile dalga geçip, onların salaklıklarını yüzlerine vurdu.

Türk halkı, Amerikalıları değil, Amerikan yönetimini, Ermeni lobisinin uşağı olan Amerikalı parlamenterleri sevmiyor.

Şirret Ermeni lobisi de hem kendilerine bağlı medyayı, hem de politikacıları kışkırtarak, Türkiye aleyhine her türlü iftirayı gerçek gibi kabul ettiriyor.

* * *

Bir süre önce kaybettiğimiz değerli gazeteci-yazar arkadaşımız Şakir Süter "Amerikalılara selamlarımızla" diyerek özel bir Amerika Birleşik Devletleri Savaş Bilançosu çıkartmıştı. Bu, Amerika’nın yaptığı acımasız katliamları anlatıyordu.

Her Amerikalı kötü değil elbette... Düzgün ve faziletli insanlara da sahip olan ABD dünyanın en ahlaksız, en çıkarcı insanlarını da bünyesinde barındırıyor ne yazık ki...

Türkiye’yi soykırımla suçlayan at gözlüklü Amerikalı parlamenterler oturup kendi soykırımlarını, vahşete varan işgallerini, insanlık dışı katliamlarını düşünmeliler.

Amerika’nın insanlık dışı hareketleri o kadar fazla ki, saymakla bitmez!

Bakınız son 109 yıl içinde iki Dünya Savaşı ile Kore Savaşı’nın dışında, Amerika neler yaptı, ne cinayetler işledi?

* * *

1898’de Meksika’yı işgal etti, aynı yıl Küba’ya girdi, kanlar ırmak gibi aktı...

1921’de Nikaragua’yı işgal etti. Ulusal Muhafızlar adlı terör örgütünü kurdu, birçok kişiyi vahşice öldürdü.

1945’te Japonya’nın Hiroşima ve Nagazaki kentlerine atom bombası atarak 250 bin kişiyi katletti. Bu, dünya tarihinin en büyük facialarındandı. Saldırıda canını kurtarabilen on binlerce kişi de sakat ve hastalıklı kaldı.

1954’te binlerce Guatemalayı makineli tüfeklerle tarayarak öldürdü.

1955’te Endonezya, Laos ve Kamboçya’da kanlı CIA operasyonları düzenledi. 20 yıl sonra yine Kamboçya ve Laos’ta binlerce kıyım yaptı, sel gibi kan aktı.

1956-59 arasında Küba’da 60 bin kişiyi katletti. Çoğu kadın ve çocuk olan sivillerdi...

1965’te işbirlikçi Suharto, bir milyon komünist ve ilerici Endonezyalıyı yok etti.

Yine 1965’te paraşütçülerini indirip 10 bin Dominikliyi acımasızca öldürdü.

1973’te Şili’de CIA’nın düzenlediği darbe ile 30 bin kişi öldürdü. Aynı yıl Arjantin’de 30 bin kişiyi öldürttü, Azrail gibi can aldı.

1975’te Vietnam’dan kovulduğunda, geride milyonlarca ölü ve sakat bıraktı.

1983’te 14 bin deniz piyadesiyle yapılan Lübnan müdahalesinde binlerce Lübnanlı katledildi. Yine aynı yıl, Grenada’yı işgal edip yüzlerce yurtseveri katletti.

1989’da asker çıkarttığı Panama’da 5 bine yakın insan öldürttü.

1991’de Körfez Savaşı’nda Irak üzerine 12 bin sorti yaptı ve yağdırdığı bombalarla çok sayıda sivilin ölümüne neden oldu.

Yıl 2007... Amerika, yalan ve uydurma bahanelerle işgal ettiği Irak’ta zorbalık yapmayı sürdürüyor ve her gün çok sayıda insan ölüyor. Ortadoğu’yu kana bulayan ABD, milyonlarca Iraklıya cehennem hayatı yaşatmaya devam ediyor.

İşte, Amerikalıların marifetleri...

Savaş, ölüm ve katliam!

Bir de kalkmış, bize dil uzatıyorlar! Tam bir rezillik, tam bir utanmazlık örneği!
X