Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Katliam yapan koca Dağlıca’da komandoydu

  Ersin ERCAN - Seçkin KIRARSLAN Ünal UZUN - Eray ŞEN / DHA
  22 Ağustos 2009 - 00:00Son Güncelleme : 22 Ağustos 2009 - 01:48

  Zonguldak’ta eşi dahil 6 kişiyi katleden Şafak Köksal’ın askerliğini komando olarak yaparken 1.5 yıl önce gerçekleşen Dağlıca baskınını yaşadığı ortaya çıktı.

  Akrabaları Köksal’ın askerden döndükten sonra “Benim sekiz leşim var” diye övündüğünü söyledi. Köksal oğluna Doğu’da görev yaptığı için Doğu adını verdi.

  ZONGULDAK’ın Çaycuma İlçesi’ne bağlı Çayır Köyü’nde eşi dahil 6 kişiyi katleden Şafak Köksal’ın (22) askerliğini komando olarak yaptığı ortaya çıktı. Evi terk eden eşinin annesi Havva, babası Hüseyin ve baldızları 24 yaşındaki Zülfiye ile 26 yaşındaki İlknur Köroğlu’nu ormana kurduğu pusuda katlettikten sonra eve gidip eşi 22 yaşındaki Ayşe Köksal ile kayınbiraderi 20 yaşındaki Aydın Köroğlu’nu öldüren Köksal’ın, 21 Ekim 2007 tarihindeki Dağlıca Karakolu’nu basarak 12 askeri şehit eden PKK’lılarla çatıştığı belirtildi. Aynı köyde yaşayan çocukluk arkadaşı Sezgin Altunay, 1987/1 tertip olarak askere giden Köksal’ın, Hakkâri Yüksekova’da vatani görevini yaparken, Dağlıca Karakolu’na takviye ekip olarak giden birlikte yer aldığını ve 12 askerin şehit edilmesiyle sonuçlanan çatışmada yer aldığını söyledi. Akrabası olan Ziya Çimen ise, askerden geldikten sonra aralarında geçen sohbetlerde Şafak Köksal’ın, “Benim askerde 8 tane leşim var” diye övündüğünü ve askerlikteki başarısından dolayı takdirname ile ödüllendirildiğini anlattığını belirtti. Askerliğini Hakkâri’de komando olarak yapan Şafak Köksal’ın, 3 aylık oğluna da bu yüzden ‘Doğu’ adını verdiği öğrenildi. Katliam kurbanı 6 kişi, kılınan cenaze namazlarının ardından yana yana açılan mezarlarda gözyaşları arasında toprağa verildi.
  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı