SAKARYA HABERLERİ

Katlı Otopark Ve 15 Özel Halk Otobüsü İhaleye Çıkıyor

IHA
26.07.2015 - 15:20Son Güncelleme :

KAMPÜS HATTINA 15 YENİ OTOBÜSÜN İHALESİ 30 TEMMUZ'DA YAPILACAK

IHA

Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu, şehrin ulaşım altyapısında önemli yeri olacak iki hizmette daha hazırlıkların tamamlandığını duyurdu. Şehrin ilk katlı otoparkı için 29 Temmuz Çarşamba günü ihaleye çıkacaklarını belirten Başkan Toçoğlu, Kampüs Hattı için daha önce de müjdelenen 15 yeni aracın ihalesini 30 Temmuz Perşembe günü gerçekleştireceklerini ifade etti.
Toçoğlu, “Daha önce de Ulaşım Master Planı verileri doğrultusunda şehir içi parklanma meselesinde yapıcı adımlar atacağımızı müjdelemiş, Milli Egemenlik Caddesi’ndeki İl Müftülük Binası’nın yanında şehrin ilk katlı otoparkını inşa edeceğimizi duyurmuştur. TCDD’ye ait arazi için gerekli protokoller imzalandı; proje belirlendi ve onaylandı” diye konuştu.
29 Temmuz Çarşamba günü gerçekleştirilecek katlı otopark ihalesinin ardından projede çalışmaların derhal başlatılacağını da aktaran Başkan Zeki Toçoğlu, “300 araçlık ilk katlı otoparkta ihale sonrası çalışmaları başlatıyoruz. Şehir içi parklanmanın trafiğe olumsuz etkilerini asgari seviyelere indireceğimizi her fırsatta ifade ediyoruz. İnşallah inşa edeceğimiz katlı otopark projelerimizin yenilerini de şehrimize kazandıracağız. Şimdiden hayırlı olsun” dedi.
Kampüs ulaşım hattı için daha önce de kamuoyu ile paylaşılan 15 özel halk otobüsü için de tüm hazırlıkların tamamlandığını belirten Toçoğlu, şunları söyledi; “Daha önce de ifade ettik; ulaşımda standart belirleme konusunda gerekli tüm adımları atacağız. Sayın Rektörümüzle de gerçekleştirdiğimiz görüşmelerde Kampüs Hattı ulaşımı için gerekli iyileştirmeleri yapacağımızı ifade etmiştik. İnşallah 15 yeni araç bu anlamda önemli bir misyon üstlenecek.”
“Ulaşımda çağın gereklilikleri çerçevesinde değişim ve dönüşüm yaşanması gerektiği inancını taşıyoruz. Üniversitemiz öğrencileri ve vatandaşlarımızın daha iyi toplu taşıma hizmet standartlarına ulaşmasını arzuluyoruz. Bizim için vatandaş memnuniyeti, denetim ve kontrol çok önemli. Bu anlamda 15 yeni araç birçok noktada başlattığımız hat iyileştirme ve düzenleme çalışmaları açısından da önemli bir yer tutacak. Şehrimize hayırlı olsun.”
“Her platformda ifade ediyoruz; şehrimizin ulaşım geleceği Büyükşehir güvencesi altındadır. Yeni bulvarlar, ulaşım aksları, kentsel tasarım ve cadde yenilemeleri, ulaşım filosunu güçlendiren hamleler, köprüler ve dahasıyla şehrimiz ulaşım altyapısını güçlendirmeye devam edeceğiz. Adımını atacağımız şehrin ilk katlı otoparkının yanı sıra, Kampüs ulaşımı için 15 yeni aracın ardından ulaşımda yeni hamlelerimiz artarak devam edecek.”

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Sakarya haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Sakarya ilinden Katlı Otopark Ve 15 Özel Halk Otobüsü İhaleye Çıkıyor hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 26 Temmuz 2015 tarihinde saat 15 20’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Katlı Otopark Ve 15 Özel Halk Otobüsü İhaleye Çıkıyor haberi güncellenecektir.

SAKARYA NAMAZ VAKİTLERİ

16 Aralık 2017, Cumartesi
 • İmsak
  06:21
 • Guneş
  08:09
 • Öğle
  13:05
 • İkindi
  15:26
 • Akşam
  17:40
 • Yatsı
  19:17
Sayfa Başı