« Hürriyet.com.tr
MENÜ

"Katkılarından dolayı Erdoğan'a teşekkür ederiz"

Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) Mersin Şube Başkanı Servet Özkaya, 2013 Akdeniz Oyunları'nın Mersin'e verilmesine büyük katkı sağlayan Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'a ve bu sürece destek veren herkese teşekkür ettiklerini” bildirdi.

A.A.
SON GÜNCELLEME
Özkaya, yaptığı yazılı açıklamada, ekonomik kriz nedeniyle yükümlülüklerini yerine getiremeyen Yunanistan'dan düzenleme hakkı alınan oyunların, Mersin'e verilmesini memnuniyet verici gelişme olarak değerlendirdi.

Böylesine önemli bir organizasyonun Mersin'e verilmesine büyük katkı sağlayan Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'a ve bu sürece destek veren herkese teşekkür eden Özkaya, şunları kaydetti:
“Yapılan oylama sonucunda Mersin'in 2013 Akdeniz Oyunları'na ev sahipliği yapma hakkını kazanmasını büyük coşku ve memnuniyetle karşıladık. Mersin Valisi Hasan Basri Güzeloğlu'nun, Mersin milletvekillerinin ve özellikle de Başbakan Erdoğan'ın, gerekli yatırımların yapılacağına ilişkin teminat mektubunu imzalaması sürece büyük katkısı oldu.
Olimpiyatlardan sonra dünyada en fazla branşın bir arada yapıldığı önemli bir organizasyona ev sahipliği yapacak olan ilimizin bir dünya kenti olma yolunda büyük mesafeler kat edeceğine inanıyoruz. Türkiye'nin en çok göç alan illerinden biri olan şehrimizde oyunlar nedeniyle büyük yatırımlar yapılacak. Bu yatırımlar hem istihdam oluşturacak hem de Mersin'in çehresini değiştirecek. Bunun yanı sıra yapılacak modern tesislerle Mersin, tüm dünyaya oyunlar boyunca ismini duyuracak ve daha çok sayıda uluslararası sporcuların yetiştirilmesine vesile olacak. Ayrıca milyonlarca dolar harcanarak yapılamayacak tanıtım oyunlar sayesinde yapılabilecek bu da turizm alanında büyük potansiyeli içerisinde barındıran kentimize çok daha fazla sayıda turisti çekecektir”

Bunları da Beğenebilirsiniz