Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Katillerin yüzünü kamerada gördük

  Hürriyet Haber
  06 Şubat 2011 - 00:00Son Güncelleme : 05 Şubat 2011 - 21:49

  Taksim’de 4.5 ay önce tartıştığı iki kişi tarafından bıçaklanarak öldürülen Tolgahan Aksu’nun katil şüphelilerinin güvenlik kameralarına takılan görüntülerini TV’den izleyen baba Sadullah Aksu, “Katillerin yüzünü gördük. İnşallah yakalandıkları günü de görürüz” dedi.

  EGE Üniversitesi Mühendislik Fakültesi mezunu olan ve İstanbul’da bir şirkette çalışan inşaat mühendisi Tolgahan Aksu, 26 Eylül 2010’da, Taksim’de arkadaşlarından ayrıldıktan sonra, saat 04.00’te bıçaklandı. 5’i öldürücü 10 bıçak darbesi alan Aksu, hastanede 2 gün süren yaşam savaşını kaybetti.

  537 kamera incelendi

  Asayiş Şube Müdürlüğü Cinayet Büro Amirliği ekipleri, Taksim ve çevresindeki 287 MOBESE ve 250 işyeri güvenlik kamerası görüntülerini inceledi. Aksu’yu öldüren iki kişinin görüntüleri tespit edildi ve medyaya dağıtıldı. Görüntülerin yayınlanmasının ardından emniyete gelen ihbarlardan bazıları asılsız çıktı. Bazıları ile ilgili araştırmalar sürüyor. Görüntülerden, Tolgahan Aksu’nun iki kişiyle kavga ettiği tahmin ediliyor. Tartışma sürerken Tolgahan Aksu, birkaç adım atarak uzaklaşmak istiyor ancak dönüp şapkalı gence vuruyor. Şapkalı genç Aksu’yu bıçaklıyor. Aksu yere yığılırken, ikili olay yerinden kaçıyor. Polis, kamera görüntüleri dağıtılan şüpheliler hakkında bilgi sahibi olan kişi ya da kişilerin 0212 214 40 30 ve 32 numaralı telefonlara ihbarda bulunmalarını istedi. Oğlunun katil şüphelilerinin güvenlik kameralarına takılan görüntülerini, eşi Gülhatun ve oğlu Gökhan’la birlikte televizyonlardan izleyen baba Sadullah Aksu, şöyle dedi:

  Görüntüler bizi mahvetti

  Katillerin yüzünü kamerada gördük

  “Oğlumuzu yürürken görmek bizi mahvetti. Çok zor. Olayın acısını tekrar yaşadık. Katillerin yüzünü gördük. Katillere bir adım daha yaklaşıldı. İnşallah yakalandıkları günü de görürüz. Eşim o günden beri psikolojik tedavi görüyor. Katillerin yakalanması oğlumuzu geri getirmeyecek ama bizi biraz olsun teskin edecek.”

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı