Türkiye'nin en iyi köşe yazarları en güzel köşe yazıları ile Hürriyet'te! Usta yazarlar ve gündemi değerlendiren köşe yazılarını takip edin.

Katiller nerede?

Seçkin TÜRESAY

Dün sabah Çetin Emeç'i bir kez daha andık. Acılarımızın hálá taze olduğunu, gün geçtikçe içimizi daha çok burktuğunu dile getirdik.

Ertuğrul Özkök, Emeç'in mezarı başında yaptığı konuşmada hepimizin düşüncelerine, duygularına tercüman oldu.

Çetelerin, çete başlarının bir bir yakalandığı bir dönemde gazeteci katillerinin yakalanmamasının bizi daha çok üzdüğünü söyledi,

Dürüst bir gazeteciyi, memleketin gerçeklerini yazdığı, doğruyu savunduğu için öldürenlerin, insanlık düşmanı olduğunu biliyoruz.

Emeç gibi, Mumcu gibi, İpekçi ve diğerleri gibi basın şehitleri ilkeleriyle geride kalanların çalışmalarında yaşıyor, yaşatılıyor. Ancak katilleri yakalanıp hesap vermedikçe içimiz rahat etmeyecek.

Umalım ki gelecek yıl, onun mezarı başında toplandığımızda, katilleri ve azmettirenleri yargıya teslim etmiş olalım.

BİR ELÇİNİN İTİRAFLARI

Hürriyet'in Atina muhabiri Nur Batur'un Yunanistan'ın Kenya Büyükelçisi'nin itiraflarını yansıtan haberi, komşu ülkeyi bir kez daha terör sanığı sandalyesine oturttu.

Geçen haftalarda bu köşedeki yazılarımızda, Abdullah Öcalan olayında bütün gerçekleri, gelişmelerin perde arkasındaki serüvenleri Hürriyet'te okuduğunuzu ve okuyacağınızı belirtmiştik. Bunun için, kaynak olarak yabancı ajansları göstermiştik.

Hürriyet her haberde olduğu gibi Öcalan ile ilgili gelişmelerin de en doğru bilgilerini okurlarına iletmeye devam edecek.

Batur'un Yunanistan'ın Kenya Büyükelçisi ile ilgili haberi bunun son örneği.

Mutlu haftalar dileğiyle.X