Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Katilini öldürene müebbet istediler

  Salih ÜÇTEPE / DHA
  21 Haziran 2017 - 21:51Son Güncelleme : 21 Haziran 2017 - 21:51

  MERSİN'de bindiği minibüste öldürülen üniversite öğrencisi Özgecan Aslan'ın katili Ahmet Suphi Altındöken'i cezaevinde öldüren 46 yaşındaki Gültekin Alan'ın da aralarında bulunduğu 7 sanığın yargılandığı davada sona gelindi.

  11 Nisan 2016'da Ahmet Suphi Altındöken ile babası Necmittin Altındöken, Adana Cezaevi’nde kaldıkları koğuşta hükümlü Gültekin Alan'ın tabancalı saldırısına uğradı. Ahmet Suphi Altındöken öldü, babası yaralandı. Başlatılan soruşturma kapsamında Gültekin Alan, ona yardım ettiği iddiasıyla infaz koruma memuru Hacı Ahmet Özdoğan, silahı cezaevine soktuğu iddia edilen hükümlü Hüsamettin Bağlar ve eşi Gamze Bağlar, diğer tutuklular Ahmet Tekin Baykal ve Ferat Yüksel ile Serkan Akkoca hakkında Adana 5'inci Ağır Ceza Mahkemesi'ne dava açıldı. Mahkeme dosya içeriği ile ilgili yayın yasağı getirdi. Devam eden yargılamalarda Gültekin Alan dışındaki diğer tutuklu sanıklar tahliye edildi.

  1 BERAAT KARARI
  Savcı, Alan'ın tasarlayarak öldürme ve öldürmeye teşebbüs ile hürriyetten yoksun kılma, hakaret suçlarından ağırlaştırılmış müebbet ve 41 yıla kadar, Baykal'ın azmettirmeden ağırlaştırılmış müebbet ve 25 yıla kadar, Yüksel'in suça iştirakten ağırlaştırılmış müebbet ve 20 yıla kadar, Hacı Ahmet Özdoğan'ın cezaevine yasadışı mal sokmak ve görevi kötüye kullanmadan 8 yıla kadar, Hüsamettin ile eşi Gamze Bağlar'ın cezaevine yasadışı mal sokmadan 5'er yıla kadar hapis cezası ile cezalandırılmasını istedi. Akkoca'nın ise haksız mal edinme suçundan beraatını talep etti. Mahkeme heyeti, Ferat Yüksel'in tutuklanma talebinin reddine karar verirken duruşmayı erteledi.

  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı