Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Katılım sayısı da önemli

Başbakan Erdoğan, olimpiyatlarda madalya kazanan sporcuları kabulünde, “Gönlümüz bu olimpiyatlarından çok daha farklı sayıda madalyayla dönmekteydi” dedi.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Londra 2012 Olimpiyatları’nda madalya kazanan sporcuları kabul etti. Erdoğan kabulde yaptığı konuşmada, “Tüm takımlarımıza teşekkür ediyorum. 181 kardeşimizin olimpiyatlara katılmış olması da bizim için bir mesafe. Gönlümüz ilk defa bu kadar yüksek oranda katıldığımız bu olimpiyatlarından çok daha farklı sayıda madalyayla dönmekti” dedi.
Başbakanlık resmi konutunda, basına kapalı olarak gerçekleşen kabul yaklaşık 50 dakika sürdü. Kabulde, Gençlik ve Spor Bakanı Suat Kılıç’la birlikte milli sporcular Servet Tazegül, Aslı Çakır Alptekin, Gamze Bulut, Nur Tatar ve Rıza Kayaalp yer aldı.
Teknik heyet ve sporcularla hatıra fotoğrafı çektiren Erdoğan, “Sizlere bugünün anısına telefon sunuyorum. Arayı fazla açmadan bir araya gelip çeklerinizi, ödüllerinizi orada takdim edeceğiz” ifadesini kullandı.
 
5 madalyaya 5 milyon TL

OLİMPİYATLARDA kürsüye çıkan 5 Türk sporcu, ödül yönetmeliği kapsamında yaklaşık 5 milyon lira alacak. Birinci olan sporcuya 2 bin, ikinciye 1500, üçüncüye de 1000 Cumhuriyet Altını karşılığı para ödülü verilecek. Böylece altın madalyalı Servet Tazegül ve Aslı Çakır 1 milyon 274 biner lira, gümüş madalyalı Nur Tatar ve Gamze Bulut 955 bin 500’er lira, bronz madalyalı Rıza Kayaalp de 637 bin lira alacak.


Bunları da Beğenebilirsiniz