Gündem Haberleri

  Katili en yakın arkadaşı çıktı

  A.A
  20.05.2010 - 13:24 | Son Güncelleme:

  Adana'da 52 gün önce sokak ortasında 18 yerinden bıçaklanarak öldürülen gencin, eşini taciz ettiği iddiasıyla en yakın arkadaşı tarafından öldürüldüğü belirlendi.

  Alınan bilgiye göre, 29 Mart 2010 tarihinde, vücut geliştirme ve uzak doğu sporlarıyla ilgilenen “Body Mehmet” lakaplı Mehmet Dağ'ın (28), çalıştığı tekstil atölyesinden bisikletiyle dönerken, Havuzlubahçe Mahallesi 15088 Sokak'ta 18 yerinden bıçaklanarak öldürülmesinin ardından Asayiş Şube Müdürlüğü Cinayet Büro Amirliği ekiplerinin yürüttüğü çalışma sonuçlandı.

  Ekipler, yaptıkları araştırma sonucu, vurulan bıçak darbelerinin öldürücü bölgelerde bulunması ve sayısının fazla olması nedeniyle cinayetin namus yüzünden işlendiği ihtimali üzerinde durdu. Ayrıca, görgü tanıklarının zanlının bisikletle kaçtığını ifade etmesi üzerine ekipler, olay yerine yakın bölgelerde araştırmayı yoğunlaştırdı.

  Mahalleye adeta “karargah kuran” Cinayet Büro Amirliği ekipleri, tüm bisikletlileri takibe aldı. Bu arada uzman ekipler, vatandaşlarla tek tek görüşme gerçekleştirdi. Yaklaşık 600 kişiyle görüşen ekipler, Mehmet Dağ'ın en yakın arkadaşı İnan Ç. (31) ile kısa süre önce tartıştığını tespit etti.

  Ekiplerin görüştüğü İnan Ç, aynı mahallede oturan arkadaşının ölümüne çok üzüldüğünü, olayla ilgili duyduğu bir şeyler olursa hemen polise bildireceğini söyledi.
  İfadeyi inandırıcı bulmayan ekipler, İnan Ç'yi takibe aldı. Bu arada, İnan Ç'nin eşi F.Ç. ile de görüşüldü. Bir mobilyacıda çalışan ve iş yerine bisikletle gidip gelen İnan Ç'nin eşine tacizde bulunduğu için Mustafa Dağ ile tartıştığı öğrenildi.

  Gözaltına alınan İnan Ç, emniyetteki sorgusunda suçunu itiraf etti. Bekar olan Mehmet Dağ'ın çok yakın arkadaşı olduğu için sürekli evine gidip geldiğini anlatan İnan Ç, Dağ'ın bir gün eşini telefonla taciz ettiğini fark ettiğini ifade ederek, “Eşimle görüştüğümde Mehmet'in kendisini sürekli taciz ettiğini söyledi. Hatta birkaç kez fiziki tacizde bulunmuş. Bağırması üzerine komşular eve gelmiş. Samimi arkadaşımdı. Eşim taciz ettiğini söyledi. Sokakta karşılaştım ve bıçakladım. Pişmanım” diye konuştuğu öğrenildi.

   

  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı