Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Katil zanlısı, Mehmet Ali Yılmaz'ın yeğeni

  Hürriyet Haber
  17 Mart 1999 - 00:00Son Güncelleme : 17 Mart 1999 - 00:01

  İzmir'deki evlerinde eterle bayıltılıp başlarından kurşunlanmış olarak bulunan anne kızın katilinin Trabzonspor Başkanı Mehmet Ali Yılmaz'ın ablasının oğlu olduğu belirlendi. Cinayet Bürosu ekipleri, yeğen Mustafa Hacıömeroğlu'nu yakalamak için harekete geçti.

  İzmir'in Şirinyer semtindeki evlerinde eterle bayıltılıp başlarından kurşunlanarak öldürülen üniversiteli Gözde Uluç ile annesi Bahar Uluç'un katili olduğu iddiasıyla, Trabzonspor Kulübü Başkanı Mehmet Ali Yılmaz'ın yeğeni Mustafa Hacıömeroğlu aranıyor.

  Dokuz Eylül Üniversitesi Turizm ve Otelcilik Meslek Yüksek Okulu ikinci sınıf öğrencisi 20 yaşındaki Gözde Uluç ile annesi emekli öğretmen 48 yaşındaki Bahar Uluç'un katilini bulmak için operasyon başlatan polis, ipuçlarını değerlendirerek, cinayeti Trabzon'un Of İlçesi’nden ünlü bir ailenin oğlu olan Mustafa Hacıömeroğlu'nun işlediğini belirledi. Kurbanı Gözde ile 2 yıldır birlikte olan Mustafa Hacıömeroğlu'nun, eski bakanlardan olan ve halen Trabzonspor Başkanlığı yapan ünlü işadamı Mehmet Ali Yılmaz'ın ablasının oğlu olduğu, ailesinin İstanbul'da müteahhitlik yaptığı belirlendi.

  ÇILGIN AŞIK ARANIYOR

  Güzelliğiyle gençlerin başını döndüren Gözde Uluç'un iki yıl önce Antalya Beldibi'nde Mehmet Ali Yılmaz'a ait Zigana Tatil Köyü'nde yaz sezonunda çalışırken, dayısının tesislerine tatile gelen Mustafa Hacıömeroğlu'yla tanıştıkları belirlendi. Daha sonra asker olan ve vatani görevini Van'da yapan Mustafa Hacıömeroğlu'nun, sık sık firar edip İzmir'e Gözde Uluç'u görmeye geldiği iddia edildi.

  Gözde'nin arkadaşları polise verdikleri bilgide, Hacıömeroğlu'nun, geçen hafta da İstanbul'dan İzmir'e geldiğini söylediler. Gözde Uluç'un, bu gelişinde Hacıömeroğlu ile konuşarak ilişkisini bitirdiğini anlatan arkadaşları, ‘‘Ancak buna karşın Mustafa kızın peşini bırakmadı. Geçen perşembe günü okulda Gözde'yi bekledi’’ dediler.

  Bu arada Mustafa Hacıömeroğlu'nun, Gözde'nin arkadaşlarının evine giderek, eter olduğu anlaşılan kimyasal maddeyle belindeki tabancayı gösterdiği ileri sürüldü. Cinayetin işlendiği cuma günü de, annesi Bahar Uluç'un, Gözde'yi cep telefonundan arayarak, ‘‘Mustafa evde’’ dediği, bunun üzerine genç kızın hemen eve gittiği belirtildi.

  Kayıtlar inceleniyor

  Gözde Uluç ile annesi Bahar Uluç'un cep telefonu kayıtları incelemeye alınırken, Cinayet Bürosu'nca oluşturulan özel ekip Mustafa Hacıömeroğlu'nu yakalamak için İstanbul'a gitti.

  Adana'nın Suluca beldesinde CHP'den Belediye Başkanı adayı olan Latif Uluç, eşinin ve kızının korkunç cinayete kurban gittiği önceki akşam ortaya çıkınca, hemen İzmir'e geldi. Kızının ve eşinin cenazelerini teslim alan Latif Uluç, katilin bir an önce yakalanmasını istedi. Bu arada İstanbul'da özel bir radyoda çalışan Mert Uluç da annesinin ve kız kardeşinin öldürüldüğünü öğrenince İzmir'e geldi.

  Talihsiz anne ile kızın cenazeleri Adli Tıp Morgu'ndan alınıp toprağa verilmek üzere memleketleri Adana'ya götürüldü.

  Anne - kızı acımasızca katletti

  Eski erkek arkadaşı Mustafa Hacıömeroğlu tarafından önce eterle bayıltılıp başına kurşun sıkılarak barbarca öldürülen 20 yaşındaki Gözde Uluç, 9 Eylül Üniversitesi Turizm ve Otelcilik Yüksek Okulu öğrencisiydi. Kızıyla aynı akıbeti paylaşan 48 yaşındaki emekli öğretmen Bahar Uluç, kızını yalnız bırakmamak için Adana'dan İzmir'e gelmişti. Talihsiz anne kızın cenazeleri toprağa verilmek üzere memleketleri Adana'ya götürüldü.

  Baba Latif Uluç, eşi ve kızının cenazesini almak için oğlu Mert Uluç'la birlikte İzmir'e geldi. Acılı baba, ‘‘Kızımı istemek için araya aracılar koydular. Kızımın okulu olduğunu söyleyip istemek için gelmemelerini söylemiştim’’ diye konuştu.  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı