Dünya Haberleri

  Katil firariyi teslim olmaya ikna eden rehine

  Hürriyet Haber
  15.03.2005 - 01:59 | Son Güncelleme:

  ABD’nin Atlanta kentinde mahkemede ateş açarak 4 kişiyi öldüren ve daha sonra kaçan sanık, dairesinde rehin aldığı bir kadın tarafından ikna edilerek teslim oldu.

  Kız arkadaşına tecavüzden yargılanırken muhafızın tabancasını alıp, üçü mahkeme binasında dört kişiyi öldürdükten sonra kaçan Brian Nichols (33) bir kadını rehin alarak apartman dairesine kapandı. 26 yaşındaki Ashley Smith’i banyoya götüren adam, kadının ellerini elektrik telleriyle bağladı, ağzını bantla kapattıktan sonra başına havlu örtüp duş yaptı.

  Ashley Smith, 7 saatlik esaretini şöyle anlattı: ‘Onunla konuşup, güvenini kazandım. Eşimin dört yıl önce öldüğünü, bana zarar verirse yavrumun annesiz ve babasız kalacağını söyledim. Dört yıl önce bıçaklanan eşim kollarımda ölmüştü. Ona İncil’den pasajlar okudum, hatta kahvaltı bile hazırladım. Benim, zarar verdiği kişilerin ve ailelerin neler hissettiğini anlaması için Tanrı’nın yolladığı bir melek olduğumu düşündüğünü söyledi.’ Nichols, dairede birkaç gün daha kalmak istediğini söyleyerek kadının gitmesine izin verdi. Ancak kadının çıkar çıkmaz, polise ihbarda bulunacağını biliyordu. Ve beklediği gibi oldu.
  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı