Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Katil abi kalaşnikoflu çatışmada görüldü! Adamı yakalandı...

  Çetin AYDIN/İSTANBUL
  15.06.2017 - 23:20 | Son Güncelleme:

  Sultanbeyli'de özel bir bankada çalışan ve ailesiyle birlikte kalan Ceylan Timuroğlu (24), evine gelen ağabeyi Erhan Timuroğlu (38) tarafından şubat ayında öldürüldü. Her yerde aranan Timuroğlu önceki akşam Kadıköy'de bir galeriye silahlı saldırı düzenleyenler arasında yer aldı. Aranırken bir iş adamının evini ve ofisini de kurşunladığı belirlenen Danıştay saldırısı ve Cumhuriyet Gazetesine el bombalı saldırı sanığı Erhan Timuroğlu’nun saldırı görüntüleri ortaya çıktı. Olayla ilgili 1 kişi gözaltına alındı. Gözaltına alınan Cüneyt Ataoğlan, iki saldırıda kullanılan araçları çalmış. Bugüne kadar yaptığı hırsızlıklar ise şoke etti. Ataoğlan 15 Ekim 2016 günü Üsküdar’da bir milletvekilinin evine girerek ziynet eşyasını çaldı. 21 Nisan 2017 günü Çengelköy’de eski milletvekilinin evinden 800 bin dolar, 5 milyon lira değerinde ziynet eşyası çaldı. İnanılmaz liste bununla da sınırlı değil! 320 bin TL'lik otomobil aldığı belirlenen ve lüks bir villada yakalanan zanlı gazetecileri görünce "Keşke saçımı tarasaydım, öyle çektiniz" dedi!

  Kız kardeşi Ceylan Timuroğlu'nu öldürdüğü için her yerde aranırken 2 silahlı saldırıya karışan Erhan Timuroğlu ile ilgili şoke eden detaylar ortaya çıktı. Katil abi kalaşnikoflu çatışmada görüldü Adamı yakalandı...

  NELER OLDU?

  Erhan Timuroğlu’nun, kız kardeşi Ceylan Timuroğlu’nu sevgilisi olduğu iddia edilen Bekir Teker’le sinemaya gittiği için öldürdüğü öne sürüldü. Ancak Bekir Teker, daha sonra yaptığı açıklamada, Ceylan Timuroğlu’nun sevgilisi olmadığını, olay günü de sinemaya gitmediğini açıkladı. Danıştay saldırısı ve Cumhuriyet gazetesine el bombalı saldırı sanığı Erhan Timuroğlu, her yerde aranırken mayıs ayında M.İ. adlı işadamından 200 bin dolar haraç almak için silahla ofisine giderek tehdit ettiği, evini ve işyerini kurşunladığı ortaya çıkmıştı.

  Katil abi kalaşnikoflu çatışmada görüldü Adamı yakalandı...Kız kardeşini öldüren, ardından 2 silahlı saldırıya karışan Erhan Timuroğlu her yerde aranıyor. 

  Polis, Erhan Timuroğlu’nu iki olaydan her yerde ararken, bu kez Kadıköy’de ortaya çıktı. Önceki akşam Kadıköy’de bir galeride Kalaşnikofların da kullanıldığı çatışma çıktı. Olayda yoldan geçen iki kişi hafif şekilde yaralandı.

  Polis galeriye saldıran grupta Erhan Timuroğlu’nun da olduğunu belirledi. Saldırı yapılan galerinin Bekir Teker’e ait olduğu, saldırı sırasında da Teker’in galeride olduğu belirlendi. Aylardır aranmasına rağmen bulunamayan Erhan Timuroğlu’nu yakalamak için Asayiş Şube Müdürlüğü’nün yanı sıra Organize Şube Müdürlüğü de devreye girdi.

  KAMERA GÖRÜNTÜLERİ ORTAYA ÇIKTI

  İstanbul’da kız kardeşi Ceylan Timuroğlu’nu öldürdüğü iddiasıyla aranırken, bir iş adamının evini ve ofisini kurşunladığı belirlenen Danıştay saldırısı ve Cumhuriyet Gazetesine el bombalı saldırı sanığı Erhan Timuroğlu’nun Kadıköy’deki galeriye saldırı anındaki  güvenlik kamerası görüntüleri ortaya çıktı.

  KALEŞLİKOFLU SALDIRIYA İLK GÖZALTI

  Kadıköy’deki Kaleşnikoflu saldırı olayında kullanılan otomobilleri temin ettiği saptanan, Erhan Timuroğlu’nun adamı Cüneyt Ataoğlan Hırsızlık ve Gasp Büro Amirliği’nin ortak operasyonu ile yakalandı. Hakkında 50 yıl kesinleşmiş hapis cezası ile aranan Cüneyt Ataoğlan’ın çok sayıda işadamının evini soyduğu bildirildi.

  Katil abi kalaşnikoflu çatışmada görüldü Adamı yakalandı...
  Ağabeyi tarafından öldürülen Ceylan Timuroğlu

  2 LÜKS ARAÇ ÇALMIŞ

  Hırsızlık ve Gasp Büro Amirliği ekipleri, Cüneyt Ataoğlan’ın (28) Tuzla’da bir evde gizlendiğini belirledi. Eve operasyon düzenlendi. Ataoğlan gözaltına alındı. Aramada, bir lüks otomobil, Smith Wesson tabanca, 4 antika halı, 5 kol saati, 4 avcı bıçağı, 10 parça gümüş eşya ve sahte kimlik çıktı.

  Katil abi kalaşnikoflu çatışmada görüldü Adamı yakalandı...

  Emniyette sorguya alınan Ataoğlan’ın, kız kardeşi Ceylan Timuroğlu’nu öldürmekle suçlanan Erhan Timuroğlu’na geçtiğimiz mayıs ayında kendisine haraç vermeyen işadamı M.İ’nin evi ve işyeri ile önceki gün Kadıköy’de eski ortağı Bekir Teker’in işyerinin kurşunlarken kullandığı 2 lüks otomobili çaldığı ortaya çıktı. Ataoğlu’nun M.İ’nin ev ve işyerinin kurşunlanmasında kullandığı Porsche otomobili geçen Nisan’da Beykoz’da I.P’nin evinden çaldığı belirlendi. Önceki gün Bekir Teker’in galerisine yapılan baskında kullandığı Mercedes otomobili de Başakşehir’den işadamı E.Ç.B’den çaldığı anlaşıldı.

  Katil abi kalaşnikoflu çatışmada görüldü Adamı yakalandı...

  YAPTIĞI SOYGUNLAR ŞOKE ETTİ!

  Ataoğlu’nun bu hırsızlıklar dışında, 15 Ekim 2016 günü Üsküdar’da bir milletvekilinin evine girerek ziynet eşyasını çaldı. 21 Nisan 2017 günü Çengelköy’de eski milletvekilinin evinden 800 bin dolar, 5 milyon lira değerinde ziynet eşyasını alarak kayıplara karıştı.

  Çekmeköy’de 8 Mayıs 2017 günü bir siteye girerek 5 kişinin evinden 470 bin lira çaldı. 9 Mayıs 2017 günü Beykoz’da işadamı D.A.E’nin villasına girerek 500 bin lira değerinde ziynet eşyası çaldı. 25 Mayıs’ta Büyükçekmece’de B.D’nin evinden elektronik eşya ve ziynet eşyası çaldı.

  27 Mayıs’ta işadamı H.O’nun evinden 45 bin euro, 50 bin lira para ve ziynet eşyaları çaldı. 28 Mayıs günü Beşiktaş’ta C.J.T’nin evinden 7.30 BMV lüks otomobil ve çelik kasa içerisindeki 400 bin lirayı aldı.

  Son olarak 3 Haziran 2017 günü Büyükçekmece’de işadamı F.E’nin evinden 2 milyon lira değerinde ziynet eşyası ve Smith Wesson tabanca alarak kaçtı.

  Katil abi kalaşnikoflu çatışmada görüldü Adamı yakalandı...

  LÜKS VİLLADA YAKALANDI

   Polis, Cüneyt A.’nın uzun süredir Erhan Timuroğlu ile birlikte dolaştığını belirlerken, şüphelinin Tuzla, Aydınlı’da lüks bir villa kiraladığını tespit etti. Bu gelişme üzerine dün akşam saatlerinde villaya baskın yapıldı. Baskında Cüneyt A. polis tarafından yakalanarak gözaltına alındı. Şüphelinin evinde yapılan aramada çok sayıda hırsızlık malı ile olayda kullandığı tabanca ele geçirildi.

  320 BİN LİRALIK OTOMOBİLE BİNİYORMUŞ

  Öte yandan şüphelinin polisten kurtulmak için sahte kimlik kullandığı ayrıca 320 bin lira değerinde lüks bir otomobil aldığını tespit etti. Şüphelinin bir otoparkta bulunan lüks otomobiline polis tarafından el konduğu öğrenildi.

  "SAÇIMI TARASAYDIM DA ÖYLE ÇEKSEYDİNİZ"

  Hırsızlık Büro Amirliğinde sorgulanan şüpheli Cüneyt A.’nın hakkındaki hırsızlık suçlamaları nedeniyle yaklaşık 50 yıl kesinleşmiş hapis cezası bulunduğu öğrenildi. Şüphelinin bu cezalar nedeniyle Erhan Timuroğlu’nun himayesine girdiği belirlendi. Şüphelinin bir süre önce Ataşehir’de bir hırsızlığın ardından kendisini fark eden polislere ateş açarak kaçtığı öğrenildi. Poliste sorgusu devam edilen Cüneyt A.’nın işlemlerinin bitmesinin ardından adliyeye sevk edileceği öğrenildi. Öte yandan sağlık kontrolüne götürülen Cüneyt A. ’Keşke saçımı başımı düzeltseydim de öyle çekseydiniz." dedi. Bu arada Erhan Timuroğlu’nun yakalanması için ise çalışmaların sürdüğü belirtildi.

  

  EN ÇOK OKUNANLAR

   Sayfa Başı