Dünya Haberleri

  Katar: Suudi ve Türk kardeşlerimizle elimizden geleni yaparız

  hurriyet.com.tr
  21.10.2015 - 22:58 | Son Güncelleme:

  Katar Dışişleri Bakanı Halid El Atiyye, Suriye'ye Türkiye ve Suudi Arabistan'la birlikte askeri müdahalede bulunabileceklerini söyledi.

  Anadolu Ajansı'nın haberine göre, Atiyye, CNN televizyonuna verdiği mülakatta, Katar'ın Suriye'de hiçbir jeopolitik çıkarı ve ajandası olmadığını belirterek, “Suriye savaşında ilk günden beri pozisyonumuzu takip edenler barışçıl çözüm için bütün kapıları çaldığımızı görebilir” ifadesini kullandı.

  Katar, Suudi Arabistanın Yemen sınırına asker gönderiyor
  Katar, Suudi Arabistan'ın Yemen sınırına asker gönderiyor
  İncirlik’e Katar uçakları da geliyor
  Katar Türkiye için Arap Birliği'ni karşısına aldı

  Bölgede, üstesinden gelmeye çalıştıkları çatışmalar ve aynı zamanda diyalog süreci olduğunu aktaran Atiyye, şunları söyledi:

  "Diyalog çağrısını tercih ediyoruz ve bunun yanında güçlü bir şekilde duruyoruz. Suriye'yi bölünmekten korumak için Suudi ve Türk kardeşlerimizle elimizden geleni yaparız... Suriyelileri rejimin tehditlerinden korumak için gerekirse askeri müdahalede bulunuruz."

  Kan dökülmeye başladığında Suriye halkının yanında durduklarını söyleyen Atiyye, Birlemiş Milletler Güvenlik Konseyi'nin Suriye halkını koruyamadığını, bu yüzden Suriye'nin dostları girişimini desteklediklerini ifade etti.

  SURİYE: TEPKİMİZ YIKICI OLUR

  Lübnan merkezli El Mayadin televizyonu, Suriye Dışişleri Bakan Yardımcısı Faysal Mikdad’ın cevap olarak şu ifadeleri kullandığını bildirdi: “Eğer Katar bize tehdidini askeri müdahale boyutuna taşırsa, bunu doğrudan saldırı olarak değerlendiririz. Tepkimiz çok sert olur.”

  Etiketler:

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı