Katar Faktoring'in faaliyet izni kaldırıldı

AA
08 Eylül 2015 - 09:49Son Güncelleme : 08 Eylül 2015 - 09:49

Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurulu (BDDK), Katar Faktoring AŞ'nin faaliyet izninin, şirketin talebi doğrultusunda iptal edilmesini kararlaştırdı.

BDDK'nın Resmi Gazete'de yayımlanan kurul kararlarına göre, Albaraka Türk Katılım Bankası AŞ'nin, bağlı ortaklığı Albaraka Gayrimenkul Portföy Yönetimi AŞ'ye iç denetim, iç kontrol ve risk yönetimine ilişkin destek/danışmanlık hizmeti sunmasına, faaliyetleri icra edecek birimlerin ilgili mevzuat hükümleri çerçevesinde bağlı ortaklık bünyesinde tesis edilmesi, bağlı ortaklığın iç denetim, iç kontrol ve risk yönetimi faaliyetlerinin planlanması ve uygulanmasının fiilen banka tarafından yerine getirilmemesine, kanun ve ilgili diğer mevzuattan kaynaklanan yükümlülüklerinden doğan sorumlulukları saklı kalmak kaydıyla, izin verilmesine karar verildi.

Kurul, Katar Faktoring AŞ'nin faaliyet izninin, şirketin talebi doğrultusunda iptal edilmesini kararlaştırdı. Ayrıca, N Kolay Ödeme Kuruluşu AŞ'ye, ödeme kuruluşu olarak faaliyette bulunma izni verilmesi kararı verildi.    EN ÇOK OKUNANLAR

      Sayfa Başı