MERSİN HABERLERİ

Katar Emirliği Heyetinden Mersin Üniversitesi’ne Ziyaret

IHA
26.08.2015 - 12:55Son Güncelleme :

KATAR EMİRLİĞİ HEYETİ, MERSİN ÜNİVERSİTESİ REKTÖRÜ AHMET ÇAMSARI VE ÜNİVERSİTESİ HASTANESİNİ ZİYARET ETTİ.

IHA

Katar Emirliği Heyeti Mersin Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ahmet Çamsarı ve MÜ Hastanesini ziyaret etti. Heyet, Rektör Çamsarı’yı Aralık ayında İstanbul’da yapılacak olan ve yaklaşık 200 akademisyenin katılacağı uluslararası konferansa davet etti.
Katar Emirliği Heyeti, Suriye’den göçle gelen öğrencilere desteklerinden dolayı Rektör Çamsarı’ya teşekkür ederek Mersin Üniversitesi ile iş birliği içinde olmak istediklerini dile getirdi.
Çamsarı, eğitim alanında 50’ye yakın üniversite ile işbirliği yapıldığını ve diğer ülkelerle olduğu gibi Arap ülkeleriyle de işbirliği konusunda istekli olduklarını belirtti. Ayrıca Mersin’in turistik ve ticari konumu itibariyle Arap turistlerin sık sık ziyaret ettiği bir kent olduğunu vurgulayan Çamsarı, "Suriye’den gelen yoğun göçten sonra Mersin’de ön plana çıkan dillerden bir tanesi de Arapça oldu. Arapça dilinin üniversitemizde öğretilmesi için Arap Dili ve Edebiyatı Bölümü kuruldu. Önümüzde yıl akademik kadroyu tamamlayarak öğrenci almayı düşünüyoruz" diye konuştu.
Çamsarı, Katar Emirliği Heyetine Mersin Üniversitesi ile ilgili bilgiler verdi. Üniversitenin 45 bin öğrenci eğitim verdiğini ve 23 yıldır faaliyet gösterdiğini belirten Çamsarı, "14’ü Fakülte, 8’i Yüksekokul ve 12’si Meslek Yüksekokulu olmak üzere 40 birimi olan üniversitemiz 700 akademisyeni ile bölgenin en büyük üniversitesi. Bütün ilçelerde okulumuz var. Ayrıca 1000’e yakın yabancı uyruklu öğrencimiz var" ifadelerini kullandı.
Görüşmenin ardından Rektör Ahmet Çamsarı ve yardımcısı Ali Kaya, Katar Emirliği Heyeti ile birlikte Üniversite Hastanesini ziyaret etti. Mersin Üniversitesi Hastanesi Başhekimi Prof.Dr. Meltem Nass Duce ve Başhekim Yardımcısı Doç.Dr. Hakan Aytan hastaneyle ilgili bilgiler verdi. Çamsarı, Üniversite Hastenesi’nin ayda yaklaşık 45 bin hastaya hizmet verdiğine vurgu yaparak, "Yeni hastanemizde tedavi potansiyelimiz çok iyi. Öğretim Üyesi profilimiz çok geniş. Başka ülkelerden çok sayıda hasta, çeşitli tedaviler için hastanemize geliyor" şeklinde konuştu.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Mersin haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Mersin ilinden Katar Emirliği Heyetinden Mersin Üniversitesi’ne Ziyaret hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 26 Ağustos 2015 tarihinde saat 12 55’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Katar Emirliği Heyetinden Mersin Üniversitesi’ne Ziyaret haberi güncellenecektir.

İSTANBUL NAMAZ VAKİTLERİ

19 Şubat 2018, Pazartesi
 • İmsak
  06:22
 • Guneş
  07:47
 • Öğle
  13:24
 • İkindi
  16:20
 • Akşam
  18:49
 • Yatsı
  20:09
Sayfa Başı