Gündem Haberleri

  Kastamonulular İstanbul'da buluştu

  A.A
  30.10.2011 - 13:18 | Son Güncelleme:

  Kastamonu Konfederasyonunun (Kas-Kon) düzenlediği “Kastamonulular Buluşuyor” etkinliği İstanbul'da gerçekleştirildi.

  Feshane Uluslararası Fuar Kongre ve Kültür Merkezi'nde düzenlenen etkinlikte konuşan Kas-Kon Genel Başkanı Selami Çelebioğlu, İstanbul'da yaşayan 1,5 milyon Kastamonulu ile bir araya gelmeyi amaçladıklarını belirterek, 300'ü aşkın dernek temsilcisinin burada yer aldığını kaydetti.

  Çelebioğlu, İstanbul'da Kastamonu'nun 4 katını aşkın Kastamonulu vatandaş bulunduğunu ifade ederek, “İlimiz, Türkiye Cumhuriyeti'nin kurulmasında yapı taşı olmuştur. Kurtuluş Savaşı'nda İnebolu Limanı'ndan cephane taşınmıştır. Hiçbir işgal görmediği halde savaşta 90 bin şehit verilmiştir. Kastamonu, istemeyi beceremediği için 'vatan sağ olsun' dediği için ihmal edilmiştir” diye konuştu.

  Kas-Kon'un hak ettiği yeri alacağını anlatan Çelebioğlu, İstanbul'da yaşayan insanların gelire katkıda bulunduğunu, ancak dağılımının adaletli olmadığını öne sürdü.

  Çelebioğlu, terörü kınama ve Kastamonuluların fedakarlığını vurgulamak adına imza kampanyası başlattıklarını belirterek, “Genelkurmay Başkanımız babaları da askere al, Şerife bacaları da askere al” kampanyasından toplanılan imzaların Genelkurmay Başkanlığına gönderileceğini söyledi.

  Etkinliğe katılan şehit eşi Melek Havakara da, eşinin 1973'te şehit düştüğünü belirterek, “Artık yeter diyoruz. Gece gündüz isyan ediyoruz. Bunlar, ne yapmak istiyor” dedi.

  İmza kampanyasına katıldığını ifade eden Havakara, “Şehit ailesi olarak biz varız. Kadın olarak da Kastamonulu olarak da her zaman askere gitmeye hazırım. Cepheye kadar çoluğum çocuğumla giderim. Şehit versek de yılmadık, yılmıyoruz” diye konuştu.

  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı