KASTAMONU HABERLERİ

Kastamonulu Heyet, Çekül’ün Toplantısına Katıldı

IHA
17.09.2015 - 17:14Son Güncelleme :

ÇEKÜL Vakfı'nın gündem maddesi Kastamonu oldu.

IHA

Vali Şehmus Günaydın ve Kastamonu Belediye Başkanı Tahsin Babaş başta olmak üzere Kastamonu’dan bir gurup heyet, ÇEKÜL Vakfı’nın toplantısına katıldı.
ÇEKÜL Vakfı’nda uzmanlarla birlikte yapılan ÇEKÜL Çarşamba Toplantısında gündem maddesi Kastamonu oldu. Kastamonu Valisi Şehmus Günaydın, Kastamonu Belediye Başkanı Tahsin Babaş ve Başkan Yardımcısı Ahmet Sevgilioğlu’nun katılımları ile yapılan toplantıda Kastamonu’nun kültür mirasını koruma çalışmaları görüşüldü.
ÇEKÜL Vakfı Başkanı Prof. Dr. Metin Sözen başkanlığında yapılan ÇEKÜL Çarşamba toplantısına ayrıca, ÇEKÜL Yüksek Danışma Kurulu Üyesi Hurşit Arslan, Arkeolog- Sanat Tarihçisi Zeynep Biçer, ÇEKÜL Yüksek Danışma Kurulu Üyesi/Mimar Metin Keskin, ÇEKÜL Yüksek Danışma Kurulu Üyesi/Tasarımcı Nadir Mutluer, ÇEKÜL Vakfı Yüksek Danışma Kurulu Üyesi/Öğretim Görevlisi/Mimar Sinan Polvan, Mimar Alp Arısoy, Sanat Tarihçisi Levent Geçkalan, ÇEKÜL Yüksek Danışma Kurulu Üyesi/ Şehir Plancısı Namık Kemal Döleneken ve ÇEKÜL Vakfı Yüksek Danışma Kurulu Üyesi/Öğretim Görevlisi/Mimar Aydan Hacaloğlu yer aldı.
Valilik ve Belediyenin kentin tarihi dokusu ile ilgili projelerinin görüşüldüğü toplantıda, şimdiye kadar Valilik tarafından Kastamonu’da koruma çalışmaları kapsamında bitirilmiş olan projeler ve yapılması planlanan çalışmalar görüşüldü. Müze çalışmaları, tarihi konaklarla ilgili koruma çalışmaları, sokak sağlıklaştırma ve cephe iyileştirme çalışmaları, çevre düzenleme projeleri, belediye tarafından satın alınarak onarımı ve işlevlendirmesi yapılması planlanan sivil mimari örnekleri ile ilgili çalışmalar, inanç turizmi ait yapı ve çevre düzenleme projeleri, tarihi alanlarda alt yapı ve çevre düzenleme çalışmaları ve tarihi kent dokusunda yapılmakta olan çalışmalar görüşüldü. Kültür mirasını koruma konusunda kentte yapılan projeleri ilk dönemlerden itibaren destekleyen ve proje süreçlerini takip eden Prof. Dr. Metin Sözen ve ÇEKÜL uzman ekibi projelerle ilgili önerilerini sundular. İlçeler ve merkez bölge bir bütün olarak ele alınarak ileriye dönük planlamalar yapıldı ve bundan sonraki süreçle ilgili bir yol haritası hazırlandı.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Kastamonu haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Kastamonu ilinden Kastamonulu Heyet, Çekül’ün Toplantısına Katıldı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 17 Eylül 2015 tarihinde saat 17 14’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Kastamonulu Heyet, Çekül’ün Toplantısına Katıldı haberi güncellenecektir.

KASTAMONU NAMAZ VAKİTLERİ

14 Aralık 2017, Perşembe
 • İmsak
  06:06
 • Guneş
  07:56
 • Öğle
  12:51
 • İkindi
  15:10
 • Akşam
  17:24
 • Yatsı
  19:02
Sayfa Başı