Gündem Haberleri

  Kastamonu'da 2 turiste tecavüz dehşeti

  Hürriyet Haber
  06.09.1998 - 00:00 | Son Güncelleme:

  Kastamonu'nun Taşköprü İlçesi'nde 2 turist kadına erkek arkadaşlarının yanında silah tehdidiyle tecavüz eden sapık, tutuklanırken, 4 turist 2 gün misafir edildi. Olayın 31 Ağustos'ta meydana geldiği, ancak bu yıl 12'ncisi düzenlenen Uluslararası Taşköprü Kültür ve Sarmısak Festivali'ne gölge düşürmemesi amacıyla kamuoyundan saklandığı öğrenilen olay şöyle gelişti:

  Çek Cumhuriyeti vatandaşı 27 yaşındaki Dağmar Kolojova, 2 aylık eşi 28 yaşındaki Lostak Peter Kolojova ile 27 yaşındaki Hana Suncova ve 28 yaşındaki erkek arkadaşı Zdenek Vaculuk, Paris'te başlattıkları tatillerini uçakla geldikleri Türkiye'de sürdürdüler. 4 turist, otobüsle Samsun'a geldikten sonra, buradan bisikletleri ile Donalar Köyü'ndeki tarihi Kaya Mezarlarını görmek için Kasamonu'nun Taşköprü İlçesi'ne geçtiler. Dönüş sırasında yollarını kaybeden 4 turist, yol üzerinde bir inşaata uğradılar. Buradaki inşaat mühendisleri, işçi Hüseyin Abak'ı rehber olarak turistlerin yanına vererek Kastamonu'ya gönderdi. Akşam üzeri turistlerin bindiği bisikletlerden birinin lastiği patlayınca, ekip, Bademlik Köyü Dere Yatağı Mevkii'nde mola verdi. Yiyecek getirme bahanesiyle Donalar Köyü'ne giden Hüseyin Abak, yemeğini yedikten sonra 'domuz avına gidiyorum' diyerek tüfeği ile evden ayrıldı. Saat 22.00 sıralarında 4 turistin kaldığı yere ulaşan Abak, tanınmamak için kafasına fes, yüzüne peçe taktı. Turistleri tüfekle tehdit eden Abak, Hana ve Dağmar'a tecavüz etti. Bu sırada erkekler Abak'ın üzerine atlayınca çıkan karışıklıkta tüfeğin patlaması sonucu Dağmar, sol kolundan yaralandı.

  Turistler, evli ve 2 çocuk babası Hüseyin Abak'ı bir ağaca bağlayarak Taşköprü Emniyet Müdürlüğü'ne gidip şikayetçi oldular.


  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı