KASTAMONU HABERLERİ

Kastamonu Kur’an Sempozyumuna Ev Sahipliği Yapacak

IHA
02.10.2015 - 22:00Son Güncelleme :

DİYANET İŞLERİ BAKANLIĞI 04-08 KASIM TARİHLERİ ARASINDA KASTAMONU'DA KUR'AN-I KERİM SEMPOZYUMU GERÇEKLEŞECEK.(MUHAMMED KÖMEÇOĞLU-KASTAMONU/İHA)

IHA

Diyanet İşleri Başkanlığı 04-08 Kasım tarihleri arasında Kastamonu’da Kur’an-ı Kerim Sempozyumu gerçekleştirecek. Yaklaşık 100 kişinin katılım sağlayacağı sempozyumda gerçekleşecek ilahi esintiler ile Kastamonu manevi ziyafete ulaşacak.
Diyanet İşleri Başkanlığı ve Kastamonu Müftülüğü işbirliği ile Kur’an-ı Kerim Sempozyumu gerçekleştirilecek. 04-08 Kasım 2015 tarihleri arasında gerçekleştirilecek olan Kur’an-ı Kerim Sempozyumu ile ilgili açıklama yapan Diyanet İşleri Başkanlığı Musafları İnceleme ve Kıraat Kurulu Başkanı Hafız Osman Şahin, 100’e yakın Kur’an üstadı hocanın geleceği sempozyumda Kur’anı Kerim Tilavetini daha güzel okunmasını belirleyen bir tecvit ilmi olacağını söyledi.
Tecvit Çalıştayı adı altında düzenlenecek olan sempozyumun açılışının Kastamonu’ya özel olması için Kastamonu yöresinde yetişmiş Ahmedi Sufi adlı alimin yapacağını kaydeden Hafız Osman Şahin: “Kastamonu’nun yetiştirmiş olduğu Kur’an alimleri anlam için bir panel düzenleyeceğiz. Bu toplantıya çok seçkin alimler katılacak. Büyük bir Kur’an ziyafeti yapılacak. Müzakereli ve tartışmalı bir toplantı yapacağız. Programı Ilgaz Dağı’nda yapmayı planlıyoruz. Ama açılış toplantısına Diyanet İşleri Başkanımız eğer vakti müsait olursa iştirak edecek. Başkan beyin müsait olamaması durumunda başkan yardımcımız bu toplantılara katılacak. Cuma günü de katılımcılarımız Kastamonu’nun bütün camilerine dağılıp camilerde vaaz verip namaz kıldıracaklar. Bu memleketin evladı olan ve Diyanet İşleri Başkanlığı yapmış olan Tayyar Altıkulaç’da bu toplantıya katılacak” dedi.
Müftü Osman Aydın ise toplantının Kastamonu için çok hayırlı olacağını ifade ederek: “Bütün şehirler Kastamonu ismini duyacak. Burada ki Kur’andan haberleri olacak. Diyanet İşleri Başkanlığımıza da bu güzel organizasyonu ilimizde planladığı için çok teşekkür ediyorum. Çok seçkin hocalarımız hafızlarımız gelecek” diye konuştu.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Kastamonu haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Kastamonu ilinden Kastamonu Kur’an Sempozyumuna Ev Sahipliği Yapacak hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 02 Ekim 2015 tarihinde saat 22 00’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Kastamonu Kur’an Sempozyumuna Ev Sahipliği Yapacak haberi güncellenecektir.

KASTAMONU NAMAZ VAKİTLERİ
21 Kasım 2017, Salı
 • İmsak
  05:47
 • Guneş
  07:33
 • Öğle
  12:42
 • İkindi
  15:12
 • Akşam
  17:29
 • Yatsı
  19:04
Diğer iller için Namaz Vakitleri »
Sayfa Başı