KASTAMONU HABERLERİ

Kastamonu Havalimanı, Bayram Yanıkoğlu’nun Ailesini Unutmadı

IHA
06.09.2015 - 14:25Son Güncelleme :

Kastamonu Havalimanı Müdürlüğü ile Hizmet-İş Sendikası, Bayram Yanıkoğlu'nun ailesini ziyaret etti.

IHA

Kastamonu Havalimanı Müdürlüğü ile Hizmet İş Sendikası Kastamonu Şube Müdürlüğü, Ramazan ayında elim bir trafik kazası sonucu hayatını kaybeden Bayram Yanıkoğlu’nun ailesini unutmadı.
Kastamonu Havalimanı Müdürü Mustafa Konca, beraberinde Hizmet-İş Sendikası İl Başkanı Mustafa Çağlı ve Başkan Yardımcısı Zühre Çemekoğlu, Ulaştırma Memur-Sen Kastamonu İl Başkanı Metin Tiraki ile birlikte trafik kazasında hayatını kaybeden Kastamonu Havalimanı Müdürlüğünde iş makinesi operatörü Bayram Yanıkoğlu’nun merkeze bağlı Küçüksu köyündeki ailesini ziyaret etti. Ziyarette aileye taziyede de bulunan Kastamonu Havalimanı Müdürü Mustafa Konca, Bayram Yanıkoğlu’nun ailesine kendi imkanlarıyla başlattığı yardım kampanyasından toplanan yaklaşık 5 bin TL’lik nakdi para yardımını teslim etti.
Bayram Yanıkoğlu’nun Kastamonu Havalimanı’nda iş makinesi operatörü olarak görev yaptığını hatırlatan Konca, “Çalışanlarımızdan Bayram Yanıkoğlu, Ramazan Bayramı’nın 1’inci günü elim bir trafik kazası sonucu vefat etti. Acımız ve üzüntümüz büyüktür. Bu yüzden bizde, yardım kampanyası başlattık” dedi.
Devlet Hava Meydanları İşletmesi Genel Müdürlüğünce işletilen Türkiye’deki diğer havalimanları çalışanlarını da kapsayacak şekilde merhumun ailesi adına yardım kampanyası düzenlediklerini aktaran Konca, “Bu kapsamda yaklaşık 5 bin TL yardım yapılmıştır. Ayrıca merhum Bayram Yanıkoğlu, vefatından 3 ay önce Hak-İş Konfederasyonu Hizmet-İş Sendikasına üye olmuştu. Üyeliğinden dolayı da ailesine 25 bin TL yardım Hizmet-İş Sendikasınca yapılmıştır. Yine havalimanlarına hizmet veren merhum Bayram Yanıkoğlu’nun bünyesinde çalıştığı Gezerler Teknik Firması da, Kurban Bayramı’nın 4. günü Küçüksu köyünde mevlidi şerif okutacaktır. Merhumun ailesinin acısını hafifletmek ve sahiplenmek adına bu tür yardımlarda bulunulmuştur. Yardımda bulunan gerek havalimanı çalışanlarına, gerekse Hizmet-İş Sendikası yetkilisine teşekkür ediyorum” dedi.
HİZMET-İŞ SENDİKASINDAN 25 BİN TL NAKDİ YARDIM
Hizmet-İş Sendikası Genel Başkanlığı tarafından yaklaşık 3 yıldır üyelerine sosyal projeler kapsamında kaza sigortası yaptırdığına dikkat çeken Hizmet-İş Sendikası Kastamonu Şube Başkanı Mustafa Çağlı, “Sendikamız, Hizmet-İş’e üye olan tüm arkadaşlarımız üyelikleri sistemimize düştükten sonra otomatik olarak Garanti Bankası Euroko Sigorta A.Ş. ile olan anlaşma gereği sigortalanıyor. Ramazan Bayramının l’inci günü elim bir trafik kazası sonucu Kastamonu Havalimanı çalışanı sendikamız üyesi kardeşimiz Bayram Yanıkoğlu’nu kaybettik. Girişimlerimiz sonucu muhterem eşleri Şükran Yanıkoğlu ile çocukları Aydın Yanıkoğlu ve Volkan Yanıkoğlu’na 25 bin TL çeklerini takdim ediyoruz. Verilen paralar ailenin acısını azaltmaya yetmeyecektir. Fakat geride bırakmış olduğu ailesi ve çocuklarının azda olsa ihtiyaçlarını karşılayacaktır. Hayatını kaybeden Bayram kardeşimize Allah’tan rahmet, geride kalan ailesine hayırlı uzun ömürler ve metanet diliyorum. Mekanı cennet olsun” şeklinde konuştu.
İşçi sendikaları içerisinde ilk grup sigortası yapanın Hizmet-İş Sendikası olduğunu söyleyen Mustafa Çağlı, şunları söyledi: “Bayram kardeşimiz Toplu İş Sözleşmesi yapmadığımız için daha aidat alamadığımız üyelerimizdendi. İstiyoruz ki tüm sendikalarımız üyelerini bu tip sosyal projeler kapsamına alsın. İşçilerimiz arasında yaygınlaşsın. Hizmet-İş olarak biz, önce insan sonra emek diyoruz. Geleceğimiz hayallerimiz kadardır. İlkeli, kararlı, sorumlu, üyelerimize ve topluma karşı sorumlu bir sendikal anlayışa sahibiz”
Hizmet-İş Sendikasının diğer bir sosyal projesinin de tüm üyelerinin üniversite eğitimi alan çocuklarına yaptıkları eğitim yardımı olduğunu anlatan Çağlı, şöyle konuştu: “Üyelerimiz varsa sendikalarımız var, sendikanız varsa üyeleriniz vardır. Üyelerimize karşı hep duyarlılığımızı koruyarak üyelerimizin hayatlarını kolaylaştıracak, onların geleceğini şekillendiren maddi manevi her türlü desteği imkanlarımız ölçüsünde vermeye devam edeceğiz. Tekrar bu vesile ile Bayram kardeşimize Allah’tan rahmet diliyorum mekanın cennet olsun kardeşim. Allah memleketimize hizmet eden alın teri akıtan tüm çalışanlarımızı kazalardan belalardan korusun. Dileğimiz trafik kazalarının ve iş kazalarının yaşanmamasıdır”
Ardından Çağlı, 25 bin TL’lik nakdi yardım parasını aileye teslim etti.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Kastamonu haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Kastamonu ilinden Kastamonu Havalimanı, Bayram Yanıkoğlu’nun Ailesini Unutmadı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 06 Eylül 2015 tarihinde saat 14 25’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Kastamonu Havalimanı, Bayram Yanıkoğlu’nun Ailesini Unutmadı haberi güncellenecektir.

KASTAMONU NAMAZ VAKİTLERİ

11 Aralık 2017, Pazartesi
 • İmsak
  06:04
 • Guneş
  07:54
 • Öğle
  12:50
 • İkindi
  15:09
 • Akşam
  17:23
 • Yatsı
  19:01
Sayfa Başı