KASTAMONU HABERLERİ

Kastamonu’da Yasak Bıldırcın Avına 7 Bin Lira Para Cezası

IHA
04.10.2015 - 19:01Son Güncelleme :
Yerel Haberler
IHA

Kastamonu’da ses cihazlarıyla kaçak bıldırcın avı yapan 7 kişi yakalandı. Kaçak avcılara, toplamda 7 bin 268 TL idari para cezası uygulandı.
Orman ve Su İşleri Bakanlığı 10. Bölge Müdürlüğü Kastamonu İl Şube Müdürlüğü ekipleri tarafından Kastamonu’nun İnebolu ilçesinde yapılan operasyon sonucu usulsüz bıldırcın avlayanlara cezai işlem uygulandı. Ormanlık arazide ve avlaklarda, Doğa Koruma ve Milli Parklar ekiplerince yapılan kontrollerde, teyp, akü gibi bıldırcın sesi çıkaran aygıtlar kullanarak avlaklarda belgesiz avlanan 7 kişi yakalandı. Kaçak avlandıkları tespit edilenlere toplamda 7 bin 268 TL para cezası kesildi.
Yapılan kontrollerde 4915 sayılı Kara Avcılığı Kanunu’nun 28. maddesine aykırı olarak teyp, akü, projektör vb. bıldırcın sesi çıkaran cihazların mülkiyeti kamuya geçirilerek el konuldu. Ayrıca 4915 sayılı kanunun 14. maddesinin 2. fıkrasına aykırı olarak avcılık belgesi olmadan avlanma ve 12. maddesine aykırı olarak avlanma günü dışında, avlaklarda izin almadan avlanan kişiler hakkında idari yaptırım kararı alınarak belgesizlik, cihazla avlanma, belgeli av günü dışında avlanma ve gece avlanma gibi cezalardan kişi başına bin 78 TL para cezası kesildi.
Doğa Koruma ve Milli Parklar ekipleri, av kaynaklarının sürdürülebilirliği için vatandaşlardan kaçak avlananları ve bıldırcın sesi çıkaran teyp kuranları kendilerine bildirilmesini istedi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Kastamonu haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Kastamonu ilinden Kastamonu’da Yasak Bıldırcın Avına 7 Bin Lira Para Cezası hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 04 Ekim 2015 tarihinde saat 19 01’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Kastamonu’da Yasak Bıldırcın Avına 7 Bin Lira Para Cezası haberi güncellenecektir.

KASTAMONU NAMAZ VAKİTLERİ

16 Mart 2018, Cuma
 • İmsak
  05:23
 • Guneş
  06:49
 • Öğle
  13:00
 • İkindi
  16:19
 • Akşam
  18:59
 • Yatsı
  20:18
Sayfa Başı