KASTAMONU HABERLERİ

Kastamonu’da 30 Şanslı Kadın Girişimci Adayı Aranıyor

IHA
13.10.2015 - 15:03Son Güncelleme :

Fikrim Geleceğim Projesi, Kastamonu'da başlıyor.

IHA

Türkiye genelinde kadın girişimciler yetiştirmek üzere yola çıkan Fikrim Geleceğim Projesi, Kastamonu’ya geliyor.
Boğaziçi Üniversitesi ve KOSGEB sertifikalı ücretsiz kurslara katılmak isteyen kadın girişimci adayları 17 Ekim 2015’e kadar www.fikrimgelecegim.com adresine giriş yaparak kayıt yaptırabilirler.
Türkiye’de kadın girişimciliğini teşvik etmek üzere yola çıkan Fikrim Geleceğim Projesi, İzmir ve Gaziantep’in ardından Kastamonu’da başlıyor. Türk-Japon ilişkilerini geliştirmek için çalışan JTKİD ile Boğaziçi Üniversitesi Yaşamboyu Eğitim Merkezi ve KOSGEB’in birlikte yürüttüğü ve Kastamonu Ticaret ve Sanayi Odası’nın da destek verdiği proje, Türkiye’nin hem kadın istihdamı hem de girişimci sayısında dezavantajlı bir ülke olduğu gerçeğinden hareketle yeni kadın girişimciler yaratmayı hedefliyor. Proje, 3 yıl boyunca ekonomik büyümede aktif rol almak isteyen, girişimcilik yetenekleri doğrultusunda işlerini yaratıp geliştirme potansiyeli bulunan ve ortaya sürdürülebilir bir iş modeli koyabilen kadın girişimci adaylarını desteklemeyi ve bu yolla fırsat eşitliği yolunda kadınların yanında yer almayı amaçlıyor.
85 SAATLİK EĞİTİM
Fikrim Geleceğim Projesi’ne katılmak isteyen Kastamonulu kadın girişimci adaylarının www.fikrimgelecegim.com sitesindeki başvuru formunu doldurmaları gerekiyor. Projeye kabul edilen 30 kadın girişimci adayı, içeriği 5 modülden ve toplam 85 saatten oluşan ve 15 gün sürecek bir eğitim alacaklar. Dersleri Boğaziçi Üniversitesi hocalarının vereceği ve KATSO binasında gerçekleştirilecek ve proje ücretsiz. Fikrim Geleceğim kursiyerleri eğitim süresince Girişimciliğe Giriş, İş Planı Kavramı ve Öğeleri, Atölye Çalışmaları, İş Planının Hazırlanması/Sunumu ve Kişisel Yönetim Becerileri derslerini alacaklar.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Kastamonu haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Kastamonu ilinden Kastamonu’da 30 Şanslı Kadın Girişimci Adayı Aranıyor hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 13 Ekim 2015 tarihinde saat 15 03’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Kastamonu’da 30 Şanslı Kadın Girişimci Adayı Aranıyor haberi güncellenecektir.

KASTAMONU NAMAZ VAKİTLERİ

16 Aralık 2017, Cumartesi
 • İmsak
  06:08
 • Guneş
  07:57
 • Öğle
  12:52
 • İkindi
  15:10
 • Akşam
  17:24
 • Yatsı
  19:02
Sayfa Başı