KASTAMONU HABERLERİ

Kastamonu Baro Başkanı Çiftçi: “Vatandaşın Güvenebileceği Adaleti Geri İstiyoruz”

IHA
11.10.2015 - 19:54Son Güncelleme :
IHA

Kastamonu Baro Başkanı Av. Mehmet Çiftçi, eskiden adalete büyük güvenin hakim olduğunu fakat artık vatandaşların adalete güvenmediğini belirterek, bu güvenin yasal düzenlemelerle geri getirilmesi gerektiğini söyledi.
MHP Kastamonu İl Başkanlığı’nın sivil toplum kuruluşlarıyla düzenlediği toplantıya katılan Kastamonu Baro Başkanı Av. Mehmet Çiftçi, “Ülkemizin geleceği ciddi manada tehdit altındadır, ülkemiz yüksek bir şelalenin ucunda bir uçurumun kenarında bekliyor” diye konuştu.
İnsanların canından sonra ikinci yaşam hakkının adalet olduğuna işaret eden Çittçi, şunları söyledi:
“Herkes en kısa sürede en adil bir şekilde adalete erişmek ister. Bugün ülkemizde de adalete erişim noktasında çok ciddi manada sorunlar var. Eskiden polise, hakime, savcıya, avukata güven en yüksek düzeydeyken şimdi ise insanların en güvendiği kurumun başında adalet gelirken maalesef şimdi artık adalete hiçbir şekilde güvenmiyoruz. Bunun sebebi öncelikle tabii ki bizler, yani adaletin çalışanları ve unsurlarıdır. Daha dün Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım yargılanırken mahkemenin kararı sonrası Aziz Yıldırım ve bazı Fenerbahçeli yöneticiler beraat etti. Dün biz paşalarımızı, genelkurmay başkanlarımızı terör suçlarından içeriye atmıştık. Ne oldu, ne değişti şimdi bunlar terörle suçlanırken beraat ettiler. Bunları da mı paralel yapı yaptı. Maçta, sahada paralel yapı mı şike yaptı. El insaf, birazda vicdan sahibi olmak gerekiyor. Adaleti adalet gibi düşünmemiz gerekiyor” dedi.
Türkiye’de 1 Kasım’da erken genel seçimlerin yaşanacağını hatırlatan Çiftçi, şöyle konuştu:
“Sonuç itibariyle gelinen nokta 1 Kasım erken seçimleridir. Parlamentoda seçilecek vekillerimizden ricamızdır, öncelikle halkımızın can güvenliğini temin edelim. İkincisi de, bizlerin adalet duygusunu en üst düzeyde olabilecek şekilde mahkemelerin, hakimlerin, savcıların, avukatların buralarda nasıl olması gerekiyorsa o şekilde olmasını sağlayacak yasal düzenlemeleri gerçekleştirsinler. Ülkemiz için beklentilerimiz bunlardır.”
Kastamonu’da istinaf mahkemesinin biran önce açılmasını isteyen Çiftçi, konunun da seçilecek milletvekilleri tarafından takip edilmesinin gerektiğini belirterek, şöyle devam etti:
“Yine Tosya ilçemizde Tosya Adliyesi’nin yapılması, İnebolu’da Adalet Sarayı’nın yapılması, İnebolu Cezaevi’nin restore edilmesiyle ilgili beklentilerimiz var. Seçilecek sayın vekillerimizden bu konuda destek istiyoruz. Birde şehrimizin en büyük sorunu haline gelen trafik sorununun çözülmesi için acil projeler yapılması, Doğu Çevre Yolu’nun artık bitirilerek hizmete açılmasını talep ediyoruz.”

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Kastamonu haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Kastamonu ilinden Kastamonu Baro Başkanı Çiftçi: “Vatandaşın Güvenebileceği Adaleti Geri İstiyoruz” hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 11 Ekim 2015 tarihinde saat 19 54’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Kastamonu Baro Başkanı Çiftçi: “Vatandaşın Güvenebileceği Adaleti Geri İstiyoruz” haberi güncellenecektir.

  KASTAMONU NAMAZ VAKİTLERİ
  19 Kasım 2017, Pazar
  • İmsak
   05:45
  • Guneş
   07:31
  • Öğle
   12:42
  • İkindi
   15:13
  • Akşam
   17:31
  • Yatsı
   19:05
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı