Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Kaş'ta 131 kaçak yakalandı

  Hürriyet Haber
  14 Aralık 2001 - 11:15Son Güncelleme : 14 Aralık 2001 - 11:15

  Antalya`nın Kaş İlçesi açıklarında seyrederken, su almaya başlayan bir yük gemisi tarafından Kalkan Limanı`na bırakılan, 131 kaçak yakalandı.

  İtalya`ya gidecekleri umuduyla, bir yük gemisiyle geçen hafta Alanya`dan yola çıktıkları sanılan kaçaklar, geminin su almaya başlaması üzerine, gemi personeli tarafından Kalkan Limanı`na bırakıldılar.

  Gemiden indirilenlerden 61`i kaçmak isterlerken dağlık arazide, sahil güvenlik ve jandarma ekipleri tarafından yakalandı. Liman çevresinde ve karayollarında arama çalışmalarını sürdüren ve önlemlerini artıran güvenlik güçleri, sabaha kadar süren operasyonda 70 kaçak daha yakaladı ve yakalananların sayısı 131`e yükseldi. 

  Kaş Kaymakamı Halil İbrahim Akpınar, Liman çevresinde yapılan aramalarda, İran uyruklu 2 kaçak yolcunun daha ele geçirildiğini bildirdi. Altınpınar, böylece yakalanan kaçak yolcu sayısının 131`e yükseldiğini belirterek, aramaların sürdüğünü ve yakalananların sayısının artabileceğini söyledi

  Kayapınar, geminin, kaçakları yaklaşık 1 hafta önce Alanya`dan aldığının tahmin edildiğini de ifade ederek, muhtemelen İtalya`ya gitmekte olan gemiden indirilen yolculardan 53`ünün Türk, 4`ünün Afgan, 10`unun Filistinli, 47`sinin Iraklı, 12`sinin İranlı, 2`sinin Faslı, 1`inin Romanyalı olduğunun belirlendiğini açıkladı.

  Kayapınar, geminin Kalkan Limanı`nda tutulduğunu, yolcular arasında gemi kaptanı ile mürettebatın bulunup bulunmadığının ise henüz belli olmadığını söyledi.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı