Gündem Haberleri

  Kasiyerlik yapan Refiye, sağlığına kavuşmak istiyor

  14 Ocak 2013 - 00:00Son Güncelleme : 14 Ocak 2013 - 11:29

  TEKİRDAĞ’da bir markette çalışan 23 yaşındaki Refiye Yılmaz, hastalığı nedeniyle sıkıntılı günler geçiriyor. Refiye Yılmaz, "İnce bağırsağımda tümör tespit edildi. Şu anda 22 santimlik bir metal pipetle yaşıyorum. Acilen ince bağırsak nakli olmam gerekiyor. Bu gerçekleşirse sağlığıma kavuşacağım" dedi. Tekirdağ Valiliği ve Kızılay da Refiye için kampanya başlattı. Refiye'ye yardım etmek isteyenler RY yazıp 2868'e mesaj gönderebilecek.

  Emekli Mustafa ve ev kadını Esma Yılmaz çiftinin iki kızından biri olan Refiye Yılmaz, 7 yıl önce başlayan ağrıları nedeniyle gittiği hastanede ’Gardner Sendromu’ hastası olduğu belirlendi. Babası da bu hastalığın pasif taşıyıcı olan Refiye Yılmaz’ın 2008 yılında bağırsağı alındı. 6 ay öncede ince bağırsağında da tümör olduğu belirlenen Yılmaz’ın tedavisi Türkiye’de yapılamayınca, ailenin yaptığı araştırmalarda hastalığın tedavisinin Amerika’nın Miami kentinde gerçekleşebileceğini öğrendi. Ancak emekli baba, 1 milyon liraya mal olan tedavi parasını bulamadı.

  GENÇ KIZ YARDIM BEKLİYOR
  MARKETTE KASİYER

  Ailesine maddi destek sağlamak için bir markette çalışan Refiye Yılmaz, "Daha ömrümün baharındayım. Ölmek istemiyorum, yaşamak istiyorum. Lütfen bana yardım eden birileri olsun. İnce bağırsağımda tümör tespit edildiğinden beri beslenemiyorum. Tedavi olmazsam 6 aylık ömrünün kaldığını öğrendik. Hastalığımı öğrendikten çok kısa süre sonra geçirdiğim ameliyatla kalın bağırsağım tamamen alındı. Şu anda 22 santimlik bir metal pipetle yaşıyorum. Acilen ince bağırsak nakli olmam gerekiyor. Bu gerçekleşirse inşallah sağlığıma kavuşacağım" dedi.

  KULLANDIĞIM BİR KUTU İLAÇ 3 BİN LİRA

  Ağrıları başladığında dayanılmaz acılar çetiğini belirten Yılmaz, "Fenalaştığımda bana Tekirdağ’daki hastanelerde müdahale yapılamıyor, acil olarak Çapa Tıp Fakültesi’ndeki doktoruma götürülmem gerekiyor. Çapa Tıp Fakültesi Hastanesi’nde kontrolüm devam ediyor. Kullandığım bir kutu ilacın fiyatı 3 bin lira. İlaç Türkiye’de olmadığı için yurt dışından getirtiyoruz. Babam ilaçları alabilmek için bankadan kredi çekti. Şimdi de bir şirkette gece bekçiliği yapıyor. Ameliyat olmazsam yaşamıma devam edemeyeceğim" dedi.

  Kızının hayatta kalması için çok az vaktinin kaldığnı belirten baba Mustafa Yılmaz, "Biricik kızım, gözümün önünde eriyor. Ben ise çaresizim. Ne olur birileri sesimizi duysun, bize yardım etsin" dedi.

  KIZILAY KAMPANYA BAŞLATTI

  Bu arada haberlerin basında yer almasının ardından Refiye Yılmaz (23) için Kızılay da kampanya başlattı.

  Kızılay Genel Müdürü Ömer Taşlı, sosyal medyada Refiye Yılmaz için kampanya isteminde bulunulduğunu belirterek, "Kızılay olarak kampanya başlattık. İlk olarak 2868’e RY yazıp gönderilmesini istedik. Bedeli 5 Tl olan mesajlardan dakikada 35 tane geliyor" dedi. Banka hesap numarası da belirleyeceklerini kaydeden Taşlı, "Hastamızı bugün psikologlarımızla birlikte ziyaret edeceğiz. Bu parayı 2-3 gün içinde toplayabileceğimizi düşünüyorum" dedi.

  TEKİRDAĞ VALİLİĞİ YARDIM İÇİN HESAP AÇTI

  Tekirdağ Valiliği genç kız adına hesap açarak yardım kampanyası başlattı. Verilen hesap numarasına para yatırmak isteyen vatandaşlar valiliğin 0282 262 80 80 numaralı telefonundan gerekli bilgileri öğrenebilirler.

  GARDNER SENDROMU

  Mezenterik desmoid tümörler, kalın bağırsakta çok sayıda poliplerle seyreden familyal adenomatozis polipozis (FAP) hastalığının hayatı tehdit eden komplikasyonlarından birisidir. Bu duruma Gardner sendromu adı da verilir ve bu durumda ’APC geninde’ mutasyon görülür. Bu tümörler çok saldırgan olup, mezenter damarlarını sarar ve hızla büyür. Patolojik sınıflamalara göre iyi huylu tümör olarak kabul edilmelerine karşın, çok hızla büyümeleri nedeniyle, kısa sürede yaşamı tehdit eder hale gelebilirler.

   

   

    

  Etiketler:
  Okuyucu Yorumları { Toplam 103 Yorum }
  • Barbaros Namli 14.1.2013 15:39:56
   HAYDAR AHİ ; BENİMLE ALIP VEREMEDİĞİN NEDİR ??? DOĞRULARI SÖYLEMEM SENİ RAHATSIZ EDİYORSA BURASI PARTİLİLERİNİN ÇÖPLÜĞÜ DEĞİL, BU BİR !! İKİNCİSİ; HACIYLA HOCAYLA KAFANI BOZMA,DİĞER YÖNTEMLERLE BU KIZ HAYATTA KALABİLİR VE BİR O KADAR İLAÇ VE TEDAVİ MASRAFINA GEREK OLMAZ.AYDINLANMAN DİLEĞİYLE ..
  • Alaettin Zırhlı 14.1.2013 15:02:53
   ALİ SEZGİN; açık konuşacağım,darılmaca yok eğer haksızsam her şeyi söyleyebilirsin.. Her halde 10-15 yaşlarında çocuk değilsin? Bana,bari bu olaya yorum yapma diyorsun,yani bu bahane ile Hükûmeti savunduğumu iddia ediyorsun,oysa bu bahane ile Hükûmete çamur atanları uyaran benim,nasıl insansınız siz
  • abdullah kara 14.1.2013 14:15:50
   nerde devlet nerde hükümet nerde zenginler sporcular sanatçılar 300 bin tlik arabalara binenler nerdesin gencecik bir insan hayatını kurtaracaksınız bu iş 5 tl yle olmaz
  • abdullah kara 14.1.2013 14:12:41
   sn başbakan suriyelilere 500 trilyon harcadık diyor sen önce kendi vatadaşınas bak 1 milyon tl de kendi vatandaşına harca olmazmı
  • ali sezgin 14.1.2013 13:32:35
   Sayın Zırhlı bari bu tarz bir haberin altına yorum yapmayın. Burdaki haber 23 yaşındaki genç bir kızın hayatı ,isenin partin kimsenin umurunda değil bu haberde. Biraz insaf et biraz Allah korkusu olsun içinde.
  • m kaya 14.1.2013 13:30:55
   ilk kendimize hayrımız olacağına başkalarının gözüne girebilmek için suriyeye yardım yapıyoruz.sayemizde kanser olmuş kızcağız:( kimilerinin yapamadığını biz yapalım el ele..
   
  HaberlerFenerbahçeGalatasaraypkkburçniobeAlmanyaışid