« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Kasımpaşalı jokeyin felç riski var

Başbakan Tayyip Erdoğan'ın, "Kasımpaşa’dan jokey de çıkarmış" diye takıldığı Yalçın Akağaç, atından düşerek ciddi şekilde yaralandı.

Timuçin ERİÇ
SON GÜNCELLEME

JOKEY Yalçın Akağaç, dünkü at yarışları sırasında talihsiz bir kaza geçirdi. İstanbul Veliefendi Hipodromu'nda günün 2. koşusu sırasında atı Sarraf ile birlikte düşen Akağaç hastaneye kaldırıldı.

Hemen ameliyata alınan jokeyin, daha önce platin takılmış omurlarında ağır zedelenme ve kırıklar tespit edildi. Operasyon 5 saat sürerken, jokeylik hayatı biten Akağaç’ta felç riski olduğu da bildirildi. Kesin durumu 2 gün içinde belli olacak jokeyin belden aşağısını hissetmediği ifade edildi.

Sohbet etmişlerdi

Yalçın Akağaç, en son Başbakanlık Koşusu’nu kazanmış ve kendisi gibi Kasımpaşalı olan Recep Tayyip Erdoğan ile samimi bir sohbette bulunmuştu. Erdoğan, başarılı jokeye "Kasımpaşa’dan jokey de çıkarmış" diye takılmıştı.

TJK'dan jokey Yalçın Akağaç'a geçmiş olsun mesajı

Türkiye Jokey Kulübü, yarışta attan düşerek yaralanan jokey Yalçın Akağaç için geçmiş olsun mesajı yayımladı.

Mesajda, önceki gün Veliefendi Hipodromu'nda yapılan 2. koşuda Sarraf isimli safkandan düşen Yalçın Akağaç için, “Kendisini en kısa sürede pistlerde görmek istiyoruz” denildi.

Önceki gün ameliyata alınan Akağaç'ın sağlık durumunun iyi olduğu da belirtildi.

CANLI SKOR CEBİNDE!

Cep telefonunuza Spor Arena uygulamasını gönderelim.

SMS GÖNDERİLDİ!

Cihazınıza özel bağlantı linki sms ile gönderildi. Lütfen smslerinize bakınız.