Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Kasımpaşa ve Fenerbahçe taraftarları bilet fiyatlarını protesto etti

Kasımpaşa ve Fenerbahçe arasındaki karşılaşma heyecan fırtınası şeklinde geçse de taraftarın gündemine bilet fiyatlarıyla da girdi. Her iki takım taraftarına 100 Lira'dan başlayan fiyatlarla satılan biletlere taraftardan ortak protesto geldi. Geçtiğimiz günlerde Başbakan Erdoğan'ın yolunu kesen Kasımpaşa taraftarları da bilet fiyatlarını şikayet etmiş, Başbakan ise "Söyleriz, inşallah daha düşürürler" demişti.

hurriyet.com.tr
SON GÜNCELLEME

FENERBAHÇELİ TARAFTARLARDAN BİLET FİYATLARINA İSYAN

Fenerbahçe'nin son dakika golüyle kazandığı Kasımpaşa karşılaşması iki takım taraftarlarının ortak bilet fiyatı protestosuna sahne oldu. Her iki kulübün taraftarlarına da 100 Lira'dan başlayan fiyatlarla satılan biletler taraftarları isyan ettirdi.

Ev sahibi Kasımpaşa'nın dışarıda kalan taraftarları kendi yönetimleri aleyhinde stadyum önünde tezahürat yaparken, tribüne giren taraflar da bu protestoya destek verdi. Karşılaşma öncesi sosyal medya aracılığı ile bilet fiyatlarına isyan eden sarı lacivertli taraftarlar da bu protestoya katılınca karşılaşma boyunca ortak bir protestoya imza atmış oldular.

BAŞBAKAN'A ŞİKAYET ETMİŞLERDİ
Başbakan Erdoğan 13 Eylül Cuma akşamı Haliç Kongre Merkezi'ndeki programından ayrılırken yakınına gelen bir grup Kasımpaşa taraftarı bilet fiyatlarını Başbakan'a da şikayet etmişti.

Başbakan'a tezahüratlarla destek veren taraftarlar daha sonra yüksek bilet fiyatlarından şiklayetci olmuş Başbakan Erdoğan ise "Söyleriz. İnşallah daha düşürürler" demişti.

ERDOĞAN KASIMPAŞA'YA UMUT DAĞITTI

GÖKHAN GÖNÜL DE ŞİKAYET ETTİ
Öte yandan Fenerbahçeli futbolcu Gökhan Gönül de maç sonu yaptığı açıklamalarda bilet fiyatlarına değindi ve "Biz oynadığımız zaman rakipler niye bu kadar fiyat artırıyor anlamıyorum" dedi.

Art niyet aramak istemediğini de vurgulayan milli futbolcu şunları söyledi: "Taraftarımızın gelmemesini mi istiyorlar? Yoksa 'Hazır Fenerbahçe maçı var, kulübüne aşık taraftar gelecektir para kazanalım mı' diyorlar. Bilet fiyatlarına belirli bir kriter getirilmeli."

TÜRKİYE BİLET FİYATINDA PAHALI
Türkiye'deki hem kombine hem de maç bilet fiyatları Avrupa'nın ileri gelen liglerinden pahalı. İngiltere Premier Lig'in en pahalı bilet ve kombine fiyatına sahip Arsenal de bile 26 Sterlin'e (80 TL) maç bileti bulunabiliyor. Almanya Bundesliga'da son yılların en formda takımı olan ve geçtiğimiz yıl Şampiyonlar Ligi'nde final oynayan Borussia Dortmund'un maç biletlerine ise ortalama 20 Euro'ya (50 TL) sahip olunuyor.

Geçtiğimiz günlerde BBC'de yer alan bir habere göre de İngiltere'de futbol bilet fiyatları ortalam 2,4 oranında düştü. Bu durumu BBC'ye yorumlayan geçen yılın Federasyon Kupası sahibi Wigan'ın Başkanı Dave Whelan şunları söylüyor; "Bölgemizde işsizlik yüzde 8-9 dolaylarında. Bu ortamda futbol maçları için daha fazla para talep etmek imkânsız."

Futbol Taraftarları Federasyonu Başkanı Malcolm Clarke ise yeni televizyon anlaşmasının Premier Lig kulüplerine toplam 600 milyon sterlin ek kaynak getirmesiyle, bilet fiyatlarındaki herhangi bir artışın meşru olmayacağının altını çiziyor.


Bunları da Beğenebilirsiniz