Gündem Haberleri

  Kasımpaşa Erdoğan için sokağa döküldü

  Haber-Kamera: Soner HASIRCIOĞLU / İstanbul DHA
  10.08.2014 - 23:42 | Son Güncelleme:

  Cumhurbaşkanlığı seçim sonuçlarının belli olmasının ardından, AK Parti'liler sokaklara döküldü. Asıl kutlamanın merkezi ise Recep Tayyip Erdoğan'ın doğup büyüdüğü Kasımpaşa oldu.

  Ellerinde AK Parti bayrakları ve Erdoğan'ın posterleri bulunan vatandaşlar Kasımpaşa'daki Cezayirli Gazi Hasan Paşa Parkı'nda toplanarak kutlama yaptı. Sevinç gösterilerine Beyoğlu Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan ve Ak Parti Beyoğlu İlçe Başkanı Rüstem Dindarol da katıldı.

  Burada basın mensuplarına açıklama yapan Beyoğlu Belediye Başkanı Demircan, "Bizim için çok farklı bir gurur, Kasımpaşalılar için, Beyoğlulular için Recep Tayyip Erdoğan'ın yeri çok başka. Gerçekten bunu burada, seçimde aldığımız neticede de görüyoruz. Benim asıl hissetiğim şudur; Kasımpaşalılar çocuklarına gelecek nesillere anlatacak bir hikaye buldular. Cumhurbaşkanlığı makamı gerçekten çok farklı bir makam. İlk seçilmiş birinin Kasımpaşalı olması onları ziyadesiyle mutlu etti. Dolayısıyla sevgilerini burada yansıtıyorlar. Burada bulunan insanlar bizim teşkilatımızın çok dışında insanlar. Bir Kasımpaşalı olarak, bir Beyoğlulu olarak bütün başlangıç kimliğimin dışında, yıllardır küçük çocukluğumdan beri tanıdığım liderimiz Recep Tayyip Erdoğan'ın bu makama gelmesi beni gerçekten mutlu ediyor. Ülkemize hayırlar, uğurlar getirsin diyorum" dedi.

  ÇAKAR VE SİRENLİ ARAÇLA KUTLAMA YAPTI

  Sevinç gösterilerine araçlarıyla katılan vatandaşlar nedeniyle yollarda uzun araç kuyrukları oluştu. Bu sırada konvoyda çakar lambaları yanan 06 AKP 03 plakalı bir otomobilin kutlamalara siren çalarak eşlik etmesi dikkat çekti.

  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı