Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Kasımpaşa Bolu'da kampa girdi

Spor Toto Süper Lig takımlarından Kasımpaşa, 15 gün sürecek olan kamp çalışmalarına Bolu'da bir otelde, 35 kişilik bir ekiple başladı.

A.A.
SON GÜNCELLEME
Kampın ilk gününde takım doktorları ile birlikte çeşitli sağlık testleri yapılan Kasımpaşasporlu futbolcular, kamp süresince yeni sezona hazırlanmak için yoğun bir çalışma yapacak.

Bolu'daki kampta futbolculara yapılan testler hakkında açıklama yapan A Milli Futbol Takımı eski doktoru Cengiz Dinç, Kasımpaşaspor'un yaklaşık 15 günlük bir kamp için Bolu'ya geldiğini ve kamp öncesi futbolcuların bazı testlerden geçeceğini söyledi.

Sezon başı testlerinde, futbolculara bir postür analizi, dikey ve yatay sıçrama, vücut kompozisyon tayini ve sahada laktat testi yapacaklarını dile getiren Dinç, “Bu testlerin amacı, sporcuların sezona başlamadan önce performansları ile ilgili verilerini almak. Daha sonra bunların teknik ekibe raporlarını hazırlamak. Bu sonuçlar neticesinde antrenman planlamasına yardımcı olmaktır. Burada 14 oyuncuyu testten geçirdik. Daha sonra diğer oyuncularımız da katılacak ve onun ardından Hollanda'daki kampın dönüşünde tekrar test yapacağız” şeklinde konuştu.

Doktorlar eşliğinde çalışmaları sürdüren futbolcular, Teknik Direktör Metin Diyadin'in kampa katılmasının ardından yeni sezona hazırlanmak için yoğun bir çalışmaya başlatacak.

Bunları da Beğenebilirsiniz