Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Kasetçi iktidardan hesap soracağız

  Okan KONURALP / BURDUR
  11 Mayıs 2011 - 00:00Son Güncelleme : 11 Mayıs 2011 - 00:59

  Burdur Cumhuriyet Meydanı’nda halka seslenen CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu iktidara kaset ve telefon dinleme konularında yüklendi. İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin 13 ay dinlendiğini belirten Kılıçdaroğlu, “Telefonları dinleyenlere ders vereceğiz, kasetçi iktidardan da hesap soracağız” diye konuştu.

  CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, “Telefonları dinleyenlere ders vereceğiz, kasetçi iktidardan da hesap soracağız. Onlar kasetlerden besleniyor. Bir siyasi iktidar neden kaset seyreder? Vatandaşın bu kadar derdi varken neden bunlarla uğraşır. Ayıp değil mi” dedi. Kılıçdaroğlu 2011 Genel Seçim Mitinglerinin Burdur durağında, “Memleketi yönetmek için yasadışı bulgulardan beslenmek ayıp değil mi? İzmir Büyükşehir Belediyesi’ni 13 ay dinlemişler, kamera koymuşlar. 1 değil, 3 değil, 13 ay. 13 ay değil, 13 yıl boyunca o düzeneği kurmazsan namertsin” diye konuştu. Kılıçdaroğlu, şöyle devam etti:

  Ar damarı çatlamış adam

  “YGS’yi protesto etti diye öğrencimizi okuldan atıyorlar. O şifreli sınavı yapan, ar damarı çatlamış adam yerinde oturuyor. İnsanda utanma olur, utanma. Hiçbir soruya yanıt vermemiş olan öğrenciler sınavda puan alıyor. 120 puan alan ise itiraz etmiş, ‘Pardon senin puanın 420’ deniliyor. Neden iktidar bu kişiyi görevden almaz, bu kişinin arkasında durur? Bir de ahlaktan bahsederler. Ahlaklıysan 1 milyon 700 bin çocuğumuzun hakkını gel beraber koruyalım.

  İstikrarı al başına çal

  ‘İstikrar sürsün’ diyorlar. Size bir örnek vereyim o zaman. 2002’de hükümlü ve tutuklu sayısı 59 bin, Nisan 2011 itibariyle tutuklu sayısı 120 bini aştı. Çoğu icradan kaçmak için hapse giriyor. Yapılan hapishane sayısı ise 49. Hapishaneler yetmiyor, yenisini yaptılar. Hapishane yerine 49 fabrika kursaydınız ya. Onların istikrarı bu, al o istikrarı başına çal. İstikrarı biz yaratacağız.

  ‘Türkiye büyüsün, statüko sürsün’ diyorlar. Vatandaş büyüyor mu, Türkiye büyüyor mu? Kim zenginleşti? Tayyip Erdoğan ve yandaşları zengin oldu. Ne istikrarı? Herkesin kazandığı bir ülkede istikrardan söz edilebilir. Bir avucun kazandığı istikrar olur mu? Recep’in istikrarıdır o, halkın istikrarı değil. Cumhuriyetin bütün birikimlerini evinin eşyası gibi satan düzeni bitireceğiz.

  Çağrı yaptım, ‘Recep Tayyip Erdoğan kendine güveniyorsan benim karşıma çık’ diye. Efendim neymiş, karşıma çıkmazmış. Ben biliyorum neden çıkmadığını. Korkuyor; korkma yürekli ol. Adam gibi adam ol. Madem eleştiriyorsun gel karşıma. ‘Çıkmam’ deme, adam gibi doğruyu söyle ‘Çıkamam’ de.

  Burdur çıkarması

  MARMARİS’ten Burdur’a özel bir helikopter ile gelen CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, Kışla Stadyumu’nda Genel Başkan Yardımcısı Umut Oran, CHP İl Başkanı Süleyman Erman, milletvekili adayları ve partililer tarafından çiçeklerle karşılandı. Seçim otobüsüne geçen Kılıçdaroğlu, yol güzergahı üzerinde Gürler Mermer A.Ş. fabrikasına uğradı ve mermer işleyen kadın işçilerle sohbet etti. Kılıçdaroğlu ve eşi Sevim Hanım miting alanına gelen kalabalığı el sallayarak selamladı. Burdur’daki mitinge özellikle kadın seçmenlerin ilgisi büyüktü.

  Kimlik ve inanç kavgası yapmayız

  UŞAK Cumhuriyet Meydanı’ndaki Atatürk Anıtı önünde düzenlenen mitingte geleceğe umutla bakan, güzel bir Türkiye’yi kurmak istediklerini belirten Kılıçdaroğlu, şöyle konuştu: Biz, çatık kaşlı insanların yaşadığı değil, güler yüzlü insanların yaşadığı bir Türkiye’yi istiyoruz. Kimlik kavgası yapmayacağız, inanç kavgası yapmayacağız. Kimseyi kayırmayacağız, ötekileştirmeyeceğiz.

  Kimse telefonlarımızı dinlemeyecek. Kimse özel hayatımıza müdahale edemeyecek. Bir bakın Allah aşkına, gizli çekilmiş kasetlerin görüntülerini seyretmekten zevk alan bir iktidar var. Allah aşkına böyle bir şey olur mu? Sabah konuşuyor kaset, akşam konuşuyor kaset. Tutturmuş bir kaset diye. Kasete bu kadar meraklı olduğunu bilmiyordum. Bir de öyle merakları var bunların.

  Şifreli sınav yaptılar

  Bir sınav yaptılar. 1 milyon 700 bin çocuğumuzun umuduyla oynadılar. 1 milyon 700 bin çocuğumuzun hakkını yediler. Şifreli sınav yaptılar. Önce ‘Yok’ dediler, sonra ‘Sehven’ dediler. Sonra ‘Doğru’ dediler. Artık bu ülkede halk inanmıyor. Cumhurbaşkanı inanmıyor. Şifre var. Hiç meraklanmayın onun şifresini çözdüm. Kimyasını bozdum. Bakın meydanlarda hiçbir şey anlatamıyor.

  Başkan Kocaoğlu’na destek için İzmir’e gitti

  Kılıçdaroğlu, İzmir Büyükşehir Belediyesi’ne yönelik baskın nedeniyle sıkıntılı günler geçiren Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu’na destek için İzmir’e gitti. Adnan Menderes Havalimanı’nda partililer tarafından “Halkın umudu Kılıçdaroğlu” parkartlarıyla karşılanan CHP Lideri, parti otobüsünün camından halkı selamlarken Büyükşehir Belediye Başkanı Kocaoğlu’nu yanına çağırdı. Kılıçdaroğlu ve Kocaoğlu tokalaşıp sarıldı. 200 araçlık konvoyun önü Gaziemir şehir merkezi girişinde davul zurna çalıp, konfeti ve karanfil atan partililer tarafından kesildi. Kılıçdaroğlu burada otobüsünü durdurup partilileri selamladı.
  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı