Gündem Haberleri

GÜNDEM

  "Kaset var mı kaset"

  Mehmet ÇINAR/ANTALYA, (DHA)
  25 Mayıs 2011 - 12:44Son Güncelleme : 25 Mayıs 2011 - 13:03

  MİLLİ Savunma Bakanı Vecdi Gönül, Antalya Gazeteciler Cemiyeti’nin (AGC) müzesinde yer alması için kendisine ait 40- 50 yıllık fotoğraf makinaları, kamera ve projeksiyon cihazını hediye etti. 40 yılı önce aldığı bir kamerayı tanıttığı sırada bir gazetecinin, "İçinde kaset var mı?" sorusuna, Bakan Gönül, "Kaset yok, ne yapalım, zamana ayak uyduramamışız" diye espri yaptı.

  Gönül’ün hediye ettiği makinalar, AGC’nin Kaleiçi’ndeki müzesinde diğer eski fotoğraf makineleriyle birlikte sergilenecek.

  40 YILLIK KAMERAYI İNCELEDİ / FOTO GALERİ

  "TATBİKATLARIN İPTAL EDİLMESİ GENELKURMAY’IN KENDİ DEĞERLENDİRMESİ "

  MİLLİ Savunma Bakanı Vecdi Gönül, Deniz Kuvvetleri’nin son anda sürpriz bir kararla ’Denizkurdu 2011’ ve ’Efes 2011’ tatbikatlarını iptal etmesine ilişkin soruya, "Genelkurmay’ın kendi iç değerlendirmeleri sonucudur" yanıtını verdi.

  Ak Parti’nin birinci sıradan milletvekili adayı Vecdi Gönül, seçim bölgesi Antalya’da gazetecilerle Dedeman Otel’de düzenlenen kahvaltıda biraraya geldi. Bakan Gönül, Ege ve Akdeniz’in uluslararası sularında icra edilecek tatbikatların iptaline ilişkin soruya şu yanıtı verdi:

  "İki yılda bir yapılan tatbikat bu. Bildiğiniz gibi aslında komuta kademesi İstanbul’daydı, bir başka tatbikat dolayısıyla. Bu yüzden yüz yüze bir görüşmemiz olmadı ama aldığım bilgi, kendi iç değerlendirmeleri sonucudur. Yani komuta kademesinin bir iç değerlendirmesi sonucudur. Bildiğiniz gibi tatbikatlar tamamen Genelkurmay Başkanlığı tarafından düzenleniyor, herkes katılıyordu oraya. Altyapıda, icra sırasında karar Genelkurmay’ın kendi iç değerlendirmesi sonucu aldığı bir karardır."

  Deniz Kuvvetleri’nin planlı tatbikatlarından ’Denizkurdu 2011’ için bu sabah basın mensupları gemilere götürülecek ve tatbikat cuma günü başlayacaktı. ’Denizkurdu 2011’ tatbikatının ardından da ’Efes 2011’ tatbikatı gerçekleştirilecekti.

  İHALELER TASDİK EDİLİYOR

  Milli Savunma Bakanı Vecdi Gönül, kahvaltıdaki konuşmasında ise son 8.5 yıl içerisinde bakanlığa bağlı 80 binin üzerinde yapıldığını bunlardan 30- 40 kadarının Kamu İhale Kurumu tarafından iptal edildiğini, diğerlerinin onaylandığını söyledi. Bakan Gönül, "Tasdik edilme bakımından en yüksek orana sahiptir. 8.5 sene zarfında Silahlı Kuvvetler’in şunu istedim de yerine gelmedi, şu tarafım aksadı, şu mücadelede şu hususu bakanlık yetiştiremedi gibi bir şikayetini herhalde duymamışsınızdır" dedi.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı