İZMİR HABERLERİ

Kasaplar Meydanı yapımı hızlandı

DHA
28.04.2017 - 10:46Son Güncelleme :
DHA

ÇİĞLİ Kasaplar Meydanı'nda durma noktasına gelen düzenleme çalışmaları, ilçe esnaf sanatkarlarından gelen taleplerin ardından yeniden hızlandırıldı.

Düzenleme çalışmalarının uzaması nedeniyle şantiyeye dönen bölgede çarşıdaki esnafın önemli ölçüde iş kaybına uğradığına dikkat çeken Çiğli Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Arif Altıkulaç, "Yol üstünde işyeri bulunan arkadaşlar kamu hizmeti için ses çıkarmadı ancak iki ayı geçen zaman diliminde işler bitmeyince üyelerimiz artık kiralarını ödeyemez noktaya geldi. Esnafın sesi olarak sıkıntılarımızı dillendirdik. Hem Büyükşehir Belediyesi hem de her dönem yanımızda gördüğümüz Çiğli Belediyesi sorunumuza hassasiyet gösterdi. Şimdi çalışmalar hızlı bir şekilde ilerliyor. Yeni araçlar çalışıyor ve işçi takviyesi yapıldı. Umuyoruz ki en kısa zamanda Kasaplar Meydanı granit taş döşeli yoluyla, ağaç ve yeşilin dizaynı, ahşap kent mobilyalarıyla güzel bir cazibe merkezi olacaktır. Belediyelerimizin yöneticilerine teşekkür ediyoruz. Üyelerimizin de düzenlenen alanda eskisinden daha fazla iş potansiyeline sahip olacağına inanıyoruz" dedi.

İZMİR, (DHA)

FOTOĞRAF

 

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

İzmir haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının İzmir ilinden Kasaplar Meydanı yapımı hızlandı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 28 Nisan 2017 tarihinde saat 10 46’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Kasaplar Meydanı yapımı hızlandı haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı