« Hürriyet.com.tr

Kasabada rock

Rock'n Coke İstanbul Müzik Festivali'nin yapılacağı Hezarfen Havalimanı'nda, Müzik Kasabası'nın inşaası son sürat devam ediyor.

Mustafa KÜÇÜK
X

 

Yarın akşam kampçılara açılacak kasaba için 150 kişi, bir aydır gece gündüz çalışıyor. Müzik Kasabası'nın tabanı, çamur tehlikesine karşı tamamen çimlendirildi. Enerjinin 33 jeneratörden sağlanacağı festival için 600 km. uzunluğunda kablo çekildi. Kasabada 150 sağlık ve 400 temizlik görevlisi 24 saat hizmet verecek.

 

Rock’n Coke başlıyor

 

4. Rock’n Coke İstanbul Müzik Festivali’nin yapılacağı Hezarfen Havalimanı’ndaki müzik kasabasında tüm hazırlıklar tamamlandı. Cuma akşamı kampçılara açılacak kasaba için 150 kişi, bir aydır gece gündüz çalışıyor.

 

Rock’n Coke İstanbul Müzik Festivali’nin başlamasına iki gün kala 10 bin kamp bileti satıldı ve bilet satışları tüm hızıyla sürüyor. Yerli ve yabancı ünlü sanatçı, grup ve DJ’lerin sahne performansı sergileyeceği festivalin biletleri, 2 Eylül’e kadar tek gün 65, kombine 85, kamp 100, festival günleri kapıda satışta ise tek gün 75, kombine 100, kamp ise 125 YTL fiyatlarıyla satılacak.

 

ZEMİN ÇİMLE KAPLANDI

 

1 Eylül akşamı ilk olarak kampçılara kapılarını açacak olan müzik kasabasının tabanı, önceki yıllarda yaşanan çamur tehlikesine karşı tamamen çimlendirildi. Coca-Cola tarafından Pozitif ve İstanbul Kültür ve Sanat Vakfı işbirliği ile düzenlenen Rock’n Coke’ta 7 bin kişi görev yapacak.

Hürriyet

 

Rock’n Coke müzik kasabasında kamp alanı, eğlence ve alışveriş merkezleri, yiyecek ve içecek standları, otopark, hastane, postane, lunapark, internet kafe, gezici banka şubesi bulunuyor. Konserler Ana Sahne ve Burn Sahnesi’nde düzenlenecek. Ana Sahne, 700 metrekarelik alanıyla Türkiye’nin en büyük sahnesi...

 

50 bin kişinin izlemesi beklenen Rock’n Coke İstanbul’da bu yıl 600 İETT seferiyle yaklaşık 40 bin katılımcıya toplu ulaşım hizmeti sunulacak. Özel araçlarla gelen katılımcılar ise 5 bin araç kapasiteli otoparktan yararlanacak. Enerjinin 33 jeneratörden sağlanacağı festival için 600 km. kablo çekildi. 300 dönüm alan üzerindeki müzik kasabasında 150 sağlık ve 400 temizlik görevlisi 24 saat hizmet verecek.

 

UYUMAYAN KASABA

 

Festival alanının çeşitli yerlerinde bulunan 25 yiyecek-içecek standı ve 10 bar, 1 Eylül akşamı 18.00’de açılacak ve 4 Eylül saat 09.00’a kadar hizmet verecek. Rock’n Coke Çarşı alanındaki marketlerden hediyelik eşya almak da mümkün.

 

Piercing, geçici dövme ve yüz boyama için de özel standların olduğu alanda, lunapark da bulunuyor. Festival süresince katılımcılar ayrıca, balon, super jumper, yoga, tai-chi, sabah koşusu gibi etkinliklere de katılabilcekler.

 

Festival gelirinin bir bölümü, gençler tarafından tasarlanan projeleri destekleyen Hayata Artı Gençlik Fonu’na aktarılacak. Akbank, 48 saat boyunca yiyecek ve içecek harcamalarında kullanılan festivalin resmi para birimi CardRock, gezici şube, 3 ATM, 40 dolum noktası ve hazırladığı kampanya ile katılımcıların hizmetinde olacak.

 

İLK KONSER POP CORN’DAN

 

Rock’n Coke İstanbul, 1 Eylül gecesi Pop Corn’un Burn Sahnesi’nde vereceği konserle başlıyor. Bu yıl, Muse ve Placebo’nun yanı sıra, Gogol Bordello, The Sisters of Mercy, Kasabian, Editors, Mercury Rev, Reamonn gibi alternatif rock’a yön veren gruplar da sahne alacak. Grupların bazıları Türkiye’deki ilk konserlerini verecekler. Festivalde, Şebnem Ferah, Duman, Vega, Ogün Sanlısoy, Hayko Cepkin ve Yüksek Sadakat gibi yerli sanatçı ve gruplar da sahne alacak.

Kaynak: Mustafa KÜÇÜK

Seyahat HaberiSeyahat Haberi
Sırt çantasıyla gezebileceğiniz ülkeler
GezginGezgin
Bir film izledi otostopla 53 şehir dolaştı
Seyahat HaberiSeyahat Haberi
Türkiye’de yılbaşını kutlamak için en iyi 7 yer
Seyahat HaberiSeyahat Haberi
En görkemli yılbaşı kutlamaları
Seyahat HaberiSeyahat Haberi
Afrika'nın 5 bin yıllık avcıları
Seyahat HaberiSeyahat Haberi
Rumeli'de asırlara meydan okuyan tarihi köprü: Volçan Köprüsü