« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Kasa boşaldı

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

Trabzonspor’un tahmini bütçesi 1 trilyon 600 milyar liraydı, transfere 5 trilyon 250 milyar lira gitti. Futbolcu satışından 1 trilyon 650 milyar lira gelir elde edilmesine rağmen, bütçe açağının 2 trilyonu bulduğu belirtildi.

Trabzonspor'un transferde geç açılması, daha sonra da bonkör davranması, kulübün kasasını boşalttı. Genel kurulda tahmini bütçe 1 trilyon 600 milyar lira olarak hesaplanırken, iç ve dış transfere harcanan para 5 trilyon 250 milyar lirayı geçti. Buna karşın, futbolcu satışından elde edilen gelir de 1 trilyon 650 milyar lirada kaldı. Buna rağmen bütçe açığı 2 trilyonu bulacak.

Bordo mavililer, dış transferde Campbell'ı renklerine katarken, kasadan tam 2 trilyon 250 milyar lira çıktı. Bu rakam, Trabzonspor'un tahmini bütçesinden 650 milyar lira daha fazlaydı. Recep için 800 milyar, Feti için 200 milyar, Milosevski için 215 milyar lira harcayan Trabzonspor, Nihat'a karşılık Ünsal ve Murat Deniz'i Altay'dan aldı.

Nihat'ın bonservisinin 300 milyar lira olarak hesaplandığı bordo mavililerde Ünsal ve Murat'a da 50'şer milyar vermesiyle bu oyuncuların maliyeti de 400 milyar lirayı bulmuş oldu. Seyit Cem için 300 milyar, Kadir'e de 20 milyar lira verildi. Dış transfere böylece toplam 4 trilyon 285 milyar lira ödendi. İç transferde ise sözleşme yaptığı 9 futbolcu için de toplam 1 trilyon 100 milyar lira ödeme yapacak.


CANLI SKOR CEBİNDE!

Cep telefonunuza Spor Arena uygulamasını gönderelim.

SMS GÖNDERİLDİ!

Cihazınıza özel bağlantı linki sms ile gönderildi. Lütfen smslerinize bakınız.

Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler