KOCAELİ HABERLERİ

Kartepe Hükümet Konağı Hızla İlerliyor

IHA
29.10.2015 - 14:56Son Güncelleme :

KARTEPE HÜKÜMET KONAĞI HIZLA YÜKSELLİYOR.

IHA

Kocaeli Valiliği tarafından gerçekleştirilen Kartepe Hükümet Konağı Projesi hızla devam ediyor.
Kartepe Belediyesi’nin Kent Merkezi Proje Alanı içerisinde yeni belediye hizmet binası yanında 6 bin 37 metrekarelik alanda yapımı devam eden Kartepe Hükümet Konağı Kartepe’ye kazandırılıyor. Dört kat olarak projelendirilen kaymakamlık binası bodrum katında arşiv ve 15 araçlık kapalı otopark da yer alıyor. İdari ofisler, depolar servis alanları, 96 kişilik konferans salonu ile toplantı salonları ve 138 kişilik yemekhanesi de bulunan binada çalışmalar hızla ilerliyor.
Gerçekleşen yatırımlarla ilçenin birçok ihtiyacını kendi içerisinde karşılayacak duruma geldiğine dikkat çeken Başkan Üzülmez, “İlçeyi ilçe yapan etkenlerden biri de kent meydanıdır. Kartepe için düşünülen kent meydanı projesi Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Meclisi’nden geçmişti. Kent meydanı olarak Sarımeşe ve Köseköy sınırları arasında kalan 378 hektar arazi üzerine kurulacak. Bu alanda Kocaeli Valiliği yatırımlarından biri olan Kartepe Hükümet Konağı da belediye hizmet binası yanında başladı. Belediye hizmet binamız ve hükümet konağı gibi kamu binalarının çevreyle bütünleşmesini sağlayarak Kartepe’yi daha iyi bir konuma getireceğiz” dedi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Kocaeli haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Kocaeli ilinden Kartepe Hükümet Konağı Hızla İlerliyor hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 29 Ekim 2015 tarihinde saat 14 56’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Kartepe Hükümet Konağı Hızla İlerliyor haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı