KOCAELİ HABERLERİ

Kartepe’de Yaya Geçitlerine Işıklı Önlem

IHA
26.10.2015 - 17:31Son Güncelleme :

KARTEPE'DE OKUL ÇIKIŞINDAKİ YAYA GEÇİTLERİNDE SİNYALİZASYON ÇALIŞMASI YAPILDI.

IHA

Kartepe Belediyesi, İstasyon mahallesi Atakan caddesi üzerindeki yaya geçidinde sinyalizasyon düzenlemesi yaptı.
Kartepe Belediyesi Trafik Zabıta ekiplerince bölgedeki okul giriş ve çıkışlarında öğrencilerin can güvenliğini sağlamak için aldıkları önlem öğrenci aileler tarafından taktir gördü. Kartepe Belediye Zabıta Müdürü Selman Çelik, yeni eğitim öğretim yılı öncesi ise Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Dairesi Başkanlığı yetkilileri ile görüşerek bölgeye bir sinyalizasyon çalışması yapılması isteğinde bulundu. Yapılan görüşme sonucunda ise bölgede sinyalizasyon çalışması hayata geçirildi.
Çalışma ile öğrencilerin daha güvenli bir geçiş imkanı bulduğunu dile getirerek, “Öğrencilerin ve yayaların güvenli geçişini sağlamak için ilçenin trafik açısından yoğun caddesi olan İstasyon Mahallesi Atakan Caddesi üzerinde bas geçli sinyalizasyon uygulaması başladı. Uygulamanın tanıtımı için bir süre zabıta personeli görevlendirmesi de yaptık. Artık yayalar güvenli bir şekilde geçiş imkanı buldu” dedi.
Kartepe ilçesinde trafik düzenlemesinde ekiplerinin görev yaptığını hatırlatan Zabıta Müdürü Selman Çelik, vatandaşlardan daha güvenli bir ulaşım için trafik işaret ve işaretçilerine uymalarını istedi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Kocaeli haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Kocaeli ilinden Kartepe’de Yaya Geçitlerine Işıklı Önlem hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 26 Ekim 2015 tarihinde saat 17 31’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Kartepe’de Yaya Geçitlerine Işıklı Önlem haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı