KOCAELİ HABERLERİ

Kartepe’de İzinsiz Eğitim Kurumlarına Denetim

IHA
10 Temmuz 2015 - 12:20Son Güncelleme : 10 Temmuz 2015 - 12:21

KARTEPE BELEDİYESİ TARAFINDAN İZİNSİZ AÇILAN EĞİTİM KURUMLARI VE ÖĞRENCİ YERLERİNE DENETİM YAPILDI.

IHA

Kartepe Belediyesi, ilçe genelinde Milli Eğitim Bakanlığı’ndan izin almadan açılmış eğitim yerlerine denetim yapıldı.
Kartepe Belediyesi Ruhsat ve Denetim Müdürlüğü, izin alınmadan veya mevzuata aykırı açılmış eğitim kurumları ve öğrenci barınma faaliyeti gösteren yerlere denetim yaptı. Denetimler hakkında bilgi veren Kartepe Belediyesi Ruhsat ve Denetim Müdürü Semra Begeç, "Kocaeli Valiliği İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nün 05.06.2015 tarihli yazısına göre Milli Eğitim Bakanlığı Özel Öğrenim Kurumları Genel Müdürlüğü’nün 05.05.2015 tarih ve 5361317 sayılı genelge doğrultusunda Kartepe ilçesi sınırlarında izinsiz eğitim ve öğrenci barınma faaliyeti gösteren yerler bahsi geçen mevzuat kapsamı içerisinde olduğunun belirtilmesi veya tespiti halinde ilgili yerlere iş yeri açma ve çalışma ruhsatı verilemez" dedi.
Müdür Semra Begeç, “Verilen ruhsatlar iptal edilecek ve bu yerlerin bu faaliyetleri yürütmesine izin verilmeyecek. Bu yerlerin gerekli denetimleri yapılarak eğitim merkezleri bilgilendirilecek. Yetkili idareler ile Milli Eğitim Müdürlükleri’nce ruhsat verilen iş yerlerinde, verilen ruhsata aykırı eğitim veya öğrenci barınma faaliyetlerinin yürütüldüğünün tespiti halinde ivedilikle yasal işlem yapılacak. Gerektiğinde bu yerler kapatılacak ve ruhsatları iptal edilecektir. İzinsiz eğitim veren öğrenci barınma faaliyeti gösteren yerlerin tespitleri yapılarak gerekli uyarılarda bulunuldu” diye konuştu.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Kocaeli haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Kocaeli ilinden Kartepe’de İzinsiz Eğitim Kurumlarına Denetim hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 10 Temmuz 2015 tarihinde saat 12 20’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Kartepe’de İzinsiz Eğitim Kurumlarına Denetim haberi güncellenecektir.

  KOCAELİ NAMAZ VAKİTLERİ
  20 Ağustos 2017, Pazar
  • İmsak
   04:16
  • Guneş
   06:08
  • Öğle
   13:15
  • İkindi
   17:02
  • Akşam
   20:00
  • Yatsı
   21:37
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı