GeriSpor Kartal'ın zaferi
MENÜ
 • Yazdır
 • A
  Yazı Tipi
 • Yorumlar
  4
  • Yazdır
  • A
   Yazı Tipi

Kartal'ın zaferi

Kartal'ın zaferi
refid:3808997 ilişkili resim dosyası

Tahkim Kurulu, Beşiktaş’ın İspanyol hocaya sadece 1 sezon için tazminat ödemekle yükümlü olduğunu, bu yükümlülüğünü fazlasıyla yerine getirdiğine ve 261 bin 912 Euro alacaklı olduğuna karar verdi.

BEŞİKTAŞ, eski teknik direktörü Del Bosque’nin, Futbol Federasyonu Tahkim Kurulu’nda açtığı tazminat davasını kazandı. Tahkim Kurulu, fazla ödeme yapıldığı gerekçesiyle Beşiktaş’ın, İspanyol hocadan 261 bin 902 Euro alacaklı olduğuna karar verdi.

Tahkim Kurulu’na başvuran Del Bosque, Beşiktaş kulübü ile 2 yıllık sözleşme imzaladığını, ancak Beşiktaş’ın bu sözleşmeyi tek taraflı olarak 27.01.2004 tarihinde feshettiğini, dolayısıyla bu sözleşmenin sonuna kadar hak ettiği 5 milyon 909 bin 90 Euro tutarındaki maaş ve primlerinin kendisine ödenmesini talep etti.

Beşiktaş Kulübü de, İspanyol teknik direktör ile 06.06.2006 ve 27.07.2004 tarihlerinde iki sözleşme yapıldığını, her iki sözleşmede de mali yükümlülüklerin aynı olduğunu, ve iki sezonu da kapsadığı, ancak sözleşmede Beşiktaş’a 15.05.2005 tarihinde sözleşmeyi sona erdirme opsiyonu tanındığını belirtti. Beşiktaş savunmasında, Del Bosque’a karşı sadece 2005 yılı için yükümlülüğü bulunduğunu kabul ettiğini ve bu yükümlülüklerinde yerine getirildiğini belirterek "Kendisine çalıştığı dönem için 1 milyon 11 bin 912 Euro ödendi. Del Bosque kendisine daha önceden verdiğimiz 1 milyon tutarındaki banka teminat mektubunu da bozdurdu. Dolayısıyla kendisine 1 sezon için ödememiz gereken 1 milyon 750 bin Euro’luk yükümlülüğümüzü fazlasıyla yerine getirdik" dedi.

Beşiktaş’ın savunmasından sonra İspanyol Teknik Direktörün dosyasını karara bağlayan Tahkim Kurulu, Beşiktaş’ın haklılığına ve Del Bosque’ye 261 bin 902 Euro’luk fazla ödeme yapıldığına karar verdi. Kurul Beşiktaş’ın fazla ödeme için talep hakkının olduğunu ve tüm dava masraflarının İspanyol hoca tarafından ödenmesine verdi.

FIFA’ya başvuracak

DEL BOSQUE, Tahkim Kurulu’na yaptığı başvuruda, FIFA ve Uluslararası Spor Mahkemesi’ne (CAS) başvuru hakkını saklı tuttuğunu belirtmişti. İspanyol hocanın Tahkim Kurulu’nun bu kararından sonra hem FIFA hem de CAS’a başvurada bulunacağı öğrenildi.

K.Erciyes maçının biletleri satılıyor

BEŞİKTAŞ’ın, Kayseri Erciyesspor ile cumartesi günü yapacağı maçın biletleri satışa çıkarıldı. Biletix Biletix bayilerinden satışa sunulan biletlerin fiyatları şöyle... VIP üst B-E: 200 YTL, VIP üst A-F: 150 YTL, VIP alt C-D: 150 YTL, VIP alt B-E: 135 YTL, VIP alt A-F: 110 YTL, Numaralı orta: 110 YTL, Numaralı kenar: 90 YTL, Kapalı üst: 70 YTL, Kapalı alt: 50 YTL, Yeni açık: 20 YTL, Eski açık: 15 YTL.

Yorumları Göster
Yorumları Gizle