« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Kartal'ın şovu yarıda kaldı: 5-0

Trabzonspor, Avni Aker Stadyumu'nda Beşiktaş'tan 5 gol yiyince bordo mavili taraftarlar, tribünleri ateşe verdi.

Adnan SUNGUR
SON GÜNCELLEME
Beşiktaş akıllı oynadı. Zor maçı beklediğinden kolay kazandı. Lider G.Saray'ın ensesinden uzaklaşmadı. Gol perdesi Tümer'in nefis frikiği ile açıldı.

Beşiktaş muhteşem başladığı ligin ikinci yarısında Trabzonspor'u gole boğdu: 5-0 Ancak, ne Karakartal bu sevinci doyasıya yaşayabildi, ne de Trabzonspor yenilginin ‘‘sportmence’’ acısını... Sahaya yağan koltuklar ve küfür nedeniyle hakem Serdar Tatlı maçı 84. dakikada tatil etti.

Oysa muhteşem bir atmosferde başlamıştı karşılaşma. Beşiktaş rakibine oranla daha organize ve daha ataktı. Maçın 18. dakikasında Cem, Ahmet Dursun'u düşürdü. Kazanılan Frikik atışını Tümer kullandı ve sol ayağı ile nefis vurdu: 1-0 İlk yarı bu sonuçla kapandı. İkinci yarıda ise sahada muhteşem bir Beşiktaş vardı.

49. dakikada Ronaldo'nun ortasına İbrahim vurdu, savunmaya çarpan topu Ahmet Dursun röveşata ile ağlara gönderdi:2-0. Kartal gole doymuyordu. 58. dakikada İbrahim'in ortasında İlhan yakaladı ve sert vurdu: 3-0 79. dakikada Ümit ceza alanına girdi ve Mehmet tarafından düşürüldü. Penaltıyı Ronaldo kullandı: 4-0 83. dakikada Tamer'in pasıyla ceza sahasında buluşan Khlestov'un yerden sert şutuna Metin bakınca top direğin hemen yanından Trabzonspor fileleriyle buluştu. 5-0

5-0'lık skordan sonra ‘‘Yönetim istifa’’ diye bağıran Trabzonspor taraftarları tribünlerden söktükleri koltukları sahaya atmaya başladılar. Maçın havası bir anda değişmişti. Kimse anonslara aldırmıyor, tribünleri ateşe verip sahaya koltuk atmaya devam ediyordu. Ve hakem Serdar Tatlı bu görüntüler üzerine maçı tatil edip soyunma odasına gitti. Şimdi maçın kalan 6 dakikası için federasyonun kararı beklenecek.

NE DEDiLER

ÖZKAN SÜMER:

Bu manzara sonrası söylenecek bir şey yok. Hakemin raporunu beklemek zorundayız.

AHMET.AĞAOĞLU:

Kötü tezahürat ve sahaya atılan maddeler yüzünden oldu. Beşinci gole kadar tarafkarın tepkisi yoktu.

SERDAR BALi:

Hakeme sahaya çıkın, bakın dedik, çıkmadı. Trabzon'u küçültmeye çalışıyorlar.

SiNAN.ENGiN:

Olaylar üzücü. Trabzon taraftarı skoru tahammül edemedi. Bizimle alakası yok ama olayı tasvip etmiyoruz. Göztepe maçı gibi olacağını yönetici Yıldırım Demirören'e söylemiştim.

YILDIRIM DEMiRÖREN:

Kalan son 4-5 dakikayı oynatmasını istedik. 4. hakem sahaya bakarak prosedürü uyguladı. Oynadığımız futbol ve sahadaki 5-0'lık skor bizi mutlu etti. Olaylar hakkında yorum yapmaya gerek yok.

BÜLENT YAVUZ:

Serdar Bali'nin 'Maçı Bülent Yavuz tatil ettirdi' iddiası doğru değil. Çünkü hakemler maçtan 2 saat önce cep telefonlarını kaparlar. Olayları ve 2 numaralı yan hakemin kafasından yaralandığını gözlemci Talat Tokat'tan öğrendim.

Maça değil savaşa

500 Beşiktaş taraftarını maç için Trabzon'a getiren 9 otobüs, Beşikdüzü İlçesi girişinde Trabzon Emniyet Müdürlüğü'ne bağlı ekipler tarafından durduruldu. Otobüsler ve taraftarlar üzerinde yapılan aramada, çok sayıda taş, sopa ve çakı ile birkaç adet bıçak, tornavida ve 1 adet kılıç ele geçirildi. Trabzon polisi, güvenlik gerekçesiyle Beşiktaş taraftarlarını maçtan sonra yaklaşık 2 saat statta bekletti.

Tescil edilecek

Hakem Serdar Tatlı'nın tatil ettiği Trabzonspor-Beşiktaş maçının sonucu hakkında Futbol Federasyonu Yönetim Kurulu karar verecek. Yönetim Kurulu, Futbol Müsabaka Talimatı'nın 27. maddesine göre, Beşiktaş'ın 5-0 kazandığını tescil edecek ve Trabzonspor'u Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu'na sevkedecek. Haluk Ulusoy ve arkadaşları hakem, gözlemci ve federasyon temsilcilerinin raporlarının içeriğine göre, yine Futbol Müsabaka Talimatı'nın 25-2B maddesini de uygulayabilir. Bu madde uygulanırsa Trabzonspor'un 3 puanı da silinecek. Öte yandan Disiplin Kurulu, bordo mavilileri Disiplin Talimatı'nın 34. maddesine göre yargılayacak. Bu maddeye göre de Trabzonspor'a 2.5 milyan lira para cezası verilecek, ayrıca bordo mavili takımın maçlarını seyircisiz veya bir başka sahada (1 maç veya daha fazla) oynamasına yol açacak.

STAT: AVNİ AKER

TRABZON

1 Metin (*)

3 Macit (*)

25 Mehmet (*)

34 Cem (*)

61 Gökdeniz (*)

37 Zafer (*)

67 Hasan (*)

15 Aurelio (*)

8 Somers (*)

17 Da Silva (*)

11 DK.81 Erman )

10 Hami (**)

BEŞİKTAŞ

33 Asper (***)

25 Ali Eren (***)

5 Ronaldo (***)

18 Erman (****)

16 Khlestov (***)

3 Tayfur (***)

14 Ümit (***)

20 Tümer (***)

11 (Dk.84 Bayram ),

19 İbrahim (***)

29 İlhan (***)

10 Ahmet Dursun (***)

17 (Dk.78 Tamer *)

GOLLER:

Dk.18 Tümer, Dk.49 Ahmet Dursun, Dk. 58 İlhan Mansız, Dk.79 Ronaldo (pen), Dk.83 Khlestov

SARI KARTLAR:


Dk. 33 Ali Eren, Dk. 45 Ümit, Dk. 59 İlhan Mansız (Beşiktaş) - Dk. 44 Sommers, Dk. 57 Mehmet (Trabzon)

HAKEMLER:

Serdar Tatlı (**),

Koray Gencerler (**), Murat Dağlı (**)

CANLI SKOR CEBİNDE!

Cep telefonunuza Spor Arena uygulamasını gönderelim.

SMS GÖNDERİLDİ!

Cihazınıza özel bağlantı linki sms ile gönderildi. Lütfen smslerinize bakınız.

Bunları da Beğenebilirsiniz