« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Kartal'ın kalecisi belli oldu

Hakan Arıkan ve Rüştü Reçber'in sakatlıklarının ardından kaleci sorunu yaşayan Beşiktaş transfer yaparak bu sorunu çözdü.

ÖVÜNÇ ÖZDEM / İSTANBUL (DHA)
SON GÜNCELLEME

Beşiktaş'ta Rüştü Recber ve Hakan Arıkan'ın sezonun ilk yarısının ardından geçirdiği ameliyatlar sonrası takımdaki yerlerini bir süre alamayacak olmaları üzerine Siyah-Beyazlı yönetim yeni bir kaleci arayışına girmşti. Son günlerde Ankaragücü'nden Serkan Kırıntılı, Denizlispor'dan Cenk Gönen ve Gençlerbirliğin'den Serdar Kulbilge'nin adı Beşiktaş ile anılmaya başlamış ancak bugüne kadar net bir gelişme yaşanmamıştı.

Siyah Beyazlı yönetim dün Mustafa Denizli'nin isteği üzerine Almanya Bundasliga takımlarından Hoffenheim formasını giyen Ramazan Özcan ve kulübü ile yaptığı görüşmelerden olumlu sonuç aldı. Beşiktaş yönetimi Avusturya milli takım formasını giyen Türk asıllı 25 yaşındaki kaleci ve Alman kulübü ile anlaşmaya vardı.

Yapılan anlaşmaya göre Ramazan Özcan sezon sonuna kadar Hoffenheim takımından kiralanacak.

Beşiktaş Kulübü bu oyuncu ile ilgilenildiğine dair gelişmeyi borsaya bildidirirken, son dakikada bir sorun çıkmaması halinde Ramazan'ın 30 Aralık'ta İstanbul'a gelip, yeni takımı ile antrenmanlara çıkması bekleniyor.

RAMAZAN ÖZCAN: "BEŞİKTAŞ FORMASINI GİYECEK OLMAK BENİM İÇİN GURUR VERECİ BİR DURUM"

Beşiktaş'ın altı aylığına Hoffenheim'dan kiraladığı Türk asıllı kaleci Ramazan Özcan transferinin ardından ilk kez konuştu.

Şu anda ailesi ile birlikte yılbaşı tatilini geçiren Ramazan, altı aylığına da olsa Türkiye'deki büyük takımlardan birinin formasını giyecek olmaktan dolayı mutlu olduğunu söyledi.

Telefon aracılığı ile ilk açıklamasını yapan Ramazan, Beşiktaş'ta oynayacak olmaktan gurur duyduğunu belirtti ve şunları söyledi:

"Son iki gündür Beşiktaş ile temaslara başlamıştık. Bugün yapılan son görüşmeler sonrası altı aylığına kiralık olarak Siyah Beyazlı takımın formasını giymem için anlaşma sağladık. Ailem ile yıl başını geçirmemin ardından, hafta sonuna doğru İstanbul'a geleceğim. Beşiktaş bu dönemde bir kaleci sorunu var. Ben Beşiktaş'a elimden geldiği kadar yardım ederek, yeni takımımla başarılı maçlar çıkarmak istiyorum. Hoffenheim ile sözleşmem 30 Haziran 2011'de sona eriyor. Altı ayın sonunda ne olacağını bugünden söyleyemem. İlk amacım Beşiktaş formasını giyeceğim altı ay boyunca elimden geleni yapmak ve bana güvenenleri mahçup etmemek olacaktır."


Bunları da Beğenebilirsiniz