Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Kartal'ın hevesi kursağında kaldı

UEFA, Ukrayna'nın uluslararası müsabakalardan men edilebileceği yönündeki haberlere açıklık getirdi.

SONAT KEREM - KİEV / DHA
SON GÜNCELLEME

UEFA Başkanı Platini, "Kesinlikle Ukrayna'ya yaptırım uygulanmayacak" açıklaması yaptı. Böylece, Beşiktaş'ın, Avrupa Ligi'nde Kiev'le oynamadan turu geçme ihtimali de ortadan kalktı.

UEFA Başkanı Michel Platini, Fransız spor gazetesi L`Equipe ile söyleşisinde, siyasetin spora müdahalesi nedeniyle Ukrayna Futbol Federasyonu'na yaptırım uygulanmasının söz konusu olmadığını söyledi. Ukrayna Milli Takımının ve Ukraynalı kulüplerin uluslararası müsabakalardan men edilmeyeceğini söyleyen Platini, "Şunu kesinlikle söyleyebilirm ki, Ukrayan Milli Takımına karşı yaptırım uygulamayacağız" dedi.

FIFA siyasetin spora müdahalesi nedeniyle Ukrayna'yı milli takım ve kulüpler düzeyinde her türlü müsabakadan men etmekle tehdit etmiş, UEFA Genel Sekreteri Infantino da, "4 Şubat'a kadar Ukrayna'da durum değişmezse bu ülke Avrupa Futbol Şampiyonası finalleri dahil tüm maçlardan men edilecek" ifadelerini kullanmıştı.

FIFA ve UEFA, aynı zamanda Dinamo Kiev'in de başkanı olan Ukrayna Futbol Federasyonu Başkanı İgor Surkis'in, "İktidarın etkisiyle" görevden alınma girişimleri sonucu bu konuyu gündeme getirmişti.


Bunları da Beğenebilirsiniz