« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Kartal'ın gündemi Başkan'a tepki

Beşiktaş Kulübü Genel Sekreteri Kenan Öner, Fenerbahçe'yi 3-0 yendikleri derbi karşılaşmasında takımlarının üst düzey bir oyun sahaya yansıttığını belirtirken, yönetimlerine yönelik eleştirilere de tepki gösterdi.

A.A.
SON GÜNCELLEME

Karşılaşmanın ardından basın mensuplarına konuşan Kenan Öner, yönetim olarak Beşiktaş için herşeyi yaptıklarını kaydetti. Başkan Yıldırım Demirören ve yönetim kurulunun herşeyini Beşiktaş'a verdiğini belirten Öner, "İnanılmaz eleştiriler aldık. Ama geldiğimiz nokta ortada" dedi.

Maça gelmeyen Demirören ile görüşüp görüşmediği sorusuna Öner, "Başkanla konuştuk. Duygusallığını herkes biliyor. Karşılaşmadan sonra fazla duygulanmasından dolayı fazla konuşamadık" yanıtını verdi.

Maçta olayların yaşanacağı biçiminde kendilerine mesajlar gelip gelmediğiyle ilgili soruya ise Öner, "Mesajlar gelmedi. Münferit duyumlar aldık. Taraftarlarımız Fenerbahçe maçının bilinciyle tek vücut oldular" diye konuştu.

Karşılaşma boyunca her bölümün kendileri adına çok güzel olduğunu vurgulayan Öner, "Beşiktaş'ı seven, kalbiyle hisseden tüm camiamıza bu galibiyet armağan olsun. Kimsenin itiraz edemeyeceği şekilde galibiyet kazandık. Bugün şahane oynadık. Bileğimizin hakkıyla kazandık" dedi.

YALÇIN: "UCUZ İŞLER BIRAKILSIN"

Beşiktaş Kulübü Yönetim Kurulu Üyesi Şeref Yalçın da taraftarların son dakikalarda kendilerine yönelik protestolarına tepki gösterdi.

Taraftarların, "Yıldırım Demirören yeter" tezahüratına karşılık, "Yeter" diyen Yalçın, şunları kaydetti: "Taraftarlarımız bu ucuz işleri bıraksınlar. Olmaması gerekiyor. Başkanımız herşeyini veriyor. O yüzden sahip çıkalım. Çocuğu hasta olduğu için gelemedi. Ama başkanın ruhu buradaydı. Onun sayesinde oldu. Taraftarlarımız akıllarını başlarına alsınlar. Bu takım geçen sezon 2 kupayı aldı. Bunu unutmasınlar."

Maçla ilgili görüşlerini açıklayan Yalçın, "3 oldu ama daha fazla gol de olabilirdi. Hafta başından itibaren başkanımız tüm takımla ilgilendi. İnancımızı hiçbir şekilde kaybetmedik. Bu takım yine şampiyon olacak. Ayrıca hedefimiz, UEFA Avrupa Ligi'ne katılmak. O da olacak. Bizler birlik ve beraberlik içindeyiz" dedi.


Bunları da Beğenebilirsiniz