Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Kartal'ın geleceği vadiden geçecek

Beşiktaş başkan adayı Serdal Adalı, ‘Şan Ökten Futbol Vadisi’ kuracağını belirterek “Burası Beşiktaş’ın geleceği olacak” dedi. Adalı, basketbola da iki sponsor bulduğunu yineledi.

İsmail Er
SON GÜNCELLEME

BEŞİKTAŞ Kulübü’nün 16 Haziran’da yapılacak seçimi yaklaştıkça adayların çalışmaları da artıyor. Başkan adayı Serdal Adalı, projelerini açıklamaya başladı. Adalı, fizibilitesi bitmek üzere olan bazı projeleri bine yakın kongre üyesinin katıldığı bir toplantıda Ankara’da açıkladı.

5 BÖLGEDE SPOR KOLEJİ AÇILACAK

ADALI, sürdürülebilir sportif başarılar için finans kadar yüzü geleceğe dönük güçlü bir Beşiktaş yaratma misyonu da edindiğini vurgulayarak, 40 dönüm arazi üzerine kurulacak Şan Ökten Futbol Vadisi projesini hayata geçireceklerini söyledi. Adalı, “Geleceğin Beşiktaş’ını yaratırken üzerinde hassasiyetle durduğumuz modern ve dünya çapındaki altyapı tesislerine ek olarak, seçilecek 5 önemli pilot bölgede spor kolejleri açacağız” diye konuştu.
Şan Ökten Futbol Vadisi’nin Beşiktaş’ın geleceğine açılan en görkemli penceresi olacağını kaydeden Adalı, “Doğanın içinde olmasının yanında 4 bin 370 metrekare kapalı alana sahip olacak olan Beşiktaş’ın dünya standartlarındaki spor kompleksinde, biri büyük olmak üzere 5 adet seminer odası, jimnastik salonu, masaj ve tedavi odaları, hobi, oyun ve TV odaları da yer alacak. Tamamen sporcuların bugünü ve geleceği için tasarlanmış olan Şan Ökten Futbol Vadisi, futbolculara her türlü imkânı sunacak” dedi.

İKİ ÖZEL KONUT PROJESİ

FULYA’’da hayata geçirilen proje kadar iki özel proje daha hazırlayacaklarını kaydeden Adalı, “Bir diğer önemli projemiz bir tanesi Anadolu bir tanesi Avrupa yakasında en az Fulya kadar değerli, konut ve iş merkezlerinde oluşan iki adet proje için gerekli arazileri tahsis etmek için ilgili makamlar nezdinde girişimler yapıldı. Bu arazileri en kısa zamanda kulübümüze kazandıracağız” dedi.
Adalı ayrıca basketbol takımını zirveye taşımak için iki büyük sponsor firmayla da anlaştıklarını sözlerine ekledi.

VADiDE NELER OLACAK

- 24 adet çift kişilik yatak odası
- Biri büyük olmak üzere 5 adet seminer odası
- Teknik direktör ve antrenör odaları
- Jimnastik salonu
- Yansıtma havuzları
- Masaj ve tedavi odası
- Soyunma odaları, duş üniteleri, sauna ve jakuzi
- Hobi, oyun ve TV odaları
- Dinlenme salonları
- Açık dinlenme alanları
- Kapalı ve açık yemekhane
- Çamaşırhane.

ANGİAD ‘Adalı’ dedi

Ankara Genç İşadamları Derneği (ANGİAD), 16 Haziran’daki seçimde Serdar Adalı’yı destekleyeceğini açıkladı.ANGİAD Yönetim Kurulu Başkanı Abdullah Değer, Beşiktaş’ın daha büyük hedeflere ulaşması için güçlü bir yönetime sahip olması gerektiğini belirterek, “Kongrede, başkan adayı Serdar Adalı ve ekinde yer alan Murat Aksu’yu desekleyeceğiz” dedi.


Bunları da Beğenebilirsiniz