« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Kartal'ım oley: 3-0

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

Milan yenilgisini unutturdu, Boğalar'ı İnönü'de boğdu

Yer beyaz gök siyah.. En büyük Beşiktaş.. Muhteşem taraftar 90 dakika boyunca böyle bağırdı. Siyah beyazlı futbolcular da yıldızlar topluluğu Barcelona'yı dağıttı. Şampiyonlar Ligi'ndeki ilk galibiyetini aldı.

Shorunmu kalesinde devleşti, Ahmet'in 2 ve Nouma'nın golleri 500 milyon dolarlık Barcelona'yı silip attı. Nihat direkleri dövdü, ‘Rahat yeniriz’’ diyen İspanyol takımı, tarihi fark yemekten kurtuldu.

BEŞİKTAŞ tarih yazdı.. Şampiyonlar Ligi'ne Milan yenilgisiyle başlayan siyah beylazlılar, Leeds'i dağıtan Barcelona'yı ağırladı. İnönü Stadı'nda Boğalar'ı muhteşem taraftarının desteği ile Ahmet'in 2 ve Nouma'nın golleriyle eli boş gönderdi. Devler Ligi'nde ‘‘Ben daha bitmedim’’ dedi: 3-0..

DAKİKA 19: Ani gelişen Beşiktaş atağında Tayfur'un önüne bıraktığı topla ceza alanı içinde bulaşan İbrahim'in şutunda, top kaleci Dutruel'den döndü. Dönen topa yeniden hamle yapan İbrahim'in ikinci vuruşunda top, kaleciye çarparak kornere gitti.

DAKİKA 29: Ümit'in mükemmel ara pasında soldan ceza alanına giren Münch, kaleci Dutruel ile karşı karşıya kaldığı pozisyonda çok kötü bir vuruş yaparak, meşin yuvarlağıadeta kaleciye teslim etti.

DAKİKA 38 GOL: Nihat sağ kanatta Sergi'yi geçtikten sonra mükemmel ortaladı. Ahmet de altı pas içinde meşin yuvarlağa aynı güzellikle dokunarak, kaleci Dutruel'in üzerinden topu ağlarla buluşturdu: 1-0

DAKİKA 45: Sol kanatta bomboş pozisyonda topla buluşan Münch, meşin yuvarlağı dışarı atarak, takımının farkı 2'ye çıkarmasınıengelledi ve karşılaşmanın ilk yarısı 1-0 Beşiktaş'ın üstünlüğüyle sona erdi.

DAKİKA 71 Beşiktaş kontraatağında İbrahim, Ahmet'i kaçırdı. Kaleci Dutruel kalesini çabuk terk ederek Ahmet'ten önce topu uzaklaştırdı ve kalesindeki tehlikeyi önledi.

DAKİKA 75 GOL: İbrahim sol kanatta kaptığı topla Barcelona ceza sahasına girmeden Nouma'yı gördü. Fransız yıldız sol taraftaki Ahmet'i kaçırdı. İlk golün sahibi topun dibine vurdu ve Dutruel'i ikinci defa avladı:2-0.

DAKİKA 87 GOL: Münch soldan ortaladı. Nouma'nın vuruşu Dutruel'den döndü. Fransız yıldız tamamladı, Petit'e çarpan top filelerle buluştu ve maçın skorunu tayin etti: 3-0.


Bunları da Beğenebilirsiniz