« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Kartal'ı Erzeg uçurdu

Beko Basketbol Ligi'nin 14. haftasında Beşiktaş Milangaz, deplasmanda Antalya Büyükşehir Belediyespor'u 85-75 yendi.

Süleyman EKİN / ANTALYA (DHA)
SON GÜNCELLEME

Karşılaşmadan önce hayatını kaybeden KKTC'nin Kurucu Cumhurbaşkanı Rauf Denktaş, Fenerbahçe'nin efsanevi futbolcusu Lefter Küçükandonyadis, antrenman yaparken düşerek hayatını kaybeden milli kayakçı Aslı Nemutlu için bir dakikalık saygı duruşunda bulunuldu.

Maça her iki takım da hızlı başladı. Antalya Büyükşehir Belediyespor ilk periyotta özellikle Rasim Başak ile sayı üretmeye çalışırken, konuk takım Zoran Erceg ile etkili oldu. İlk periyotu Beşikteş 22-31 kazandı.

Siyah-beyazlılar, iyi oyununu ikinci periyotta da sergiledi ve soyunma odasına 41-55 önde gitti.

Üçüncü periyotta taraftarının da desteğini arkasına alan Antalya Büyükşehir Belediyespor, özellikle son dakikalarda ürettiği sayılarla rakibi ile arasındaki farkı azaltmayı başardı. Bitime 1 dakika 8 saniye kala, bir ara 18 olan sayı farkı 7 sayıya düştü. Beşiktaş'ın bu periyotta özellikle pota altında etkisini yitirdiği görüldü. Antalya Büyükşehir Belediyespor, son saniyede Fisher ile bulduğu sayı ile aradaki farkı 5'e düşürdü ve son çeyreğe Beşiktaş lehine 61-66 girildi.

Son çeyrek kıran kırana geçti. 5'nci dakika 69-73 Beşiktaş Milangaz lehine geçildi. Maçın son dakikalarında evsahibi takım pota altında top kayıpları yaşarken, konuk takım bulduğu sayılarda aradaki farkı yeniden açmayı başardı ve maçı 85-75 kazandı.

ANTALYA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESPOR: 75 - BEŞİKTAŞ MİLANGAZ: 85
Salon
: Atatürk
Hakemler: Aytuğ Ekti, Halil Baldemir , Mehmet Karabilecen
Antalya Büyükşehir Belediyespor: Fisher 10, Rasim 25, Melih 2, Brown 12, Bora Hun 8, Alican, Gökper 10, Pastal, Nedim 2, Jelovac 6
Beşiktaş Milangaz: Barış, Zoran Erzeg 20, Arroyo Bermu 18, Hawkins 14, Ersin 9, Fikret Can 6, Serhat 2, Morrison 2, Mensah Bonsu 14
İlk Periyot: 22-31 (Beşiktaş Milangaz lehine)
Devre: 41-55 (Beşiktaş Milangaz lehine)
Üçüncü Periyot: 61-66 (Beşiktaş Milangaz lehine)
5 Faulle Çıkan: 38.13 Rasim (Antalya Büyükşehir Belediyespor)


Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler