« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Kartal'ı coşturamayacak

İstanbul Emniyet Müdürlüğü, Beşiktaş tribünlerinde kötü tezahürat yaptıklarını belirlediği, aralarında tribün lideri Alen Markaryan'ın da bulunduğu 36 kişiye, "1 yıl maçlara girmeme ve 2 bin TL para cezası" verdi.

ÖVÜNÇ ÖZDEM - İSTANBUL / DHA
SON GÜNCELLEME

Bu sezon Turkcell Süper Lig'de ve Şampiyonlar Ligi'nde istediği performansı sergileyemeyen Beşiktaş'ta oynanan futboldan çok, Siyah-Beyazlı taraftarların kulüp başkanı Yıldırım Demirören ve yönetim kurulunu protesto etmeleri gündeme gelmişti.

Özellikle ligin 8. haftasında 3 Ekim tarihinde İnönü Stadı'nda oynanan Beşiktaş-Denizlispor maçında tribünlerde çıkan olayların yanı sıra, Şampiyonlar Ligi'nde 3 Kasım tarihinde oynanan Beşiktaş-Wolfsburg mücadelesinde başkan Yıldırım Demirören'e yapılan protestolar sonrası İstanbul Emniyet Müdürlüğü bir dizi soruşturma yapmıştı.

ALEN'E DE CEZA GELDİ

İstanbul Emniyet Müdürlüğü konu ile ilgili kararını Cuma günü akşam saatlerinde verdi. Verilen bu karar doğrultusunda aralarında Beşiktaş'ın etkin taraftar gruplarından "Çarşı"nın lideri Alen Markaryan'ın da bulunduğu toplam 36 taraftarın İnönü Stadı ve dış saha müsabakalarına girmelerinin yasaklandığı öğrenildi. Ayrıca yaşanan olaylarda kusurlu görülen isimlere 2 bin TL para cezası verileceği ifade edildi.

ALEN MARKARYAN: SUÇU GÜNAHI OLMAYAN İNSANLAR CEZALANDIRILMIŞTIR

Beşiktaş'ın İnönü Stadı'nda oynadığı Denizlispor ve Wolfsburg maçlarında çıkan olayları ve çirkin tezahüratları inceleme altına alan İstanbul Emniyeti, bu maçlarda yaşananları araştırmak için geçtiğimiz hafta yaklaşık 30 siyah-beyazlı taraftarları gözaltına almıştı. Emniyet Müdürlüğü daha sonra bu isimleri İl Spor Güvenlik Kurulu'na sevketmişti. Kurulun dün akşam konu ile ilgili aldığı kararla aralarında Beşiktaş'ın etkin taraftar grubu "Çarşı"nın lideri Alen Markaryan'ın da dahil olduğu toplam 36 kişinin 1 yıl boyunca statlara girişleri yasaklanmıştı. Ayrıca yine aynı isimlere 2 bin TL para cezası kesilmişti.

Yaşanan bu gelişme sonrası konuşan Alen Markaryan, kendisinin ve arkadaşlarının son dönemde yaşanan olaylarda suçlu olmadığını söylerken, aldıkları cezaya anlam veremediğini belirtti.

Markaryan, "Bu cezalara anlam veremiyorum. Özellikle ben tribünlerde küfür veya kötü tezahüratın olmaması için elimden geleni yaparım. Son dönemde yaşanan olaylarda bizim suçumuz veya kusurumuz yoktur. Suçu, günahı olmayan insanlar cezalandırılmıştır. Biz bu konu ile ilgili yapılacak net açıklamaları bekliyoruz. Pazartesi günü yapacağımız basın toplantısı ile kamuoyunu aydınlatmaya çalışacağız" dedi.


Bunları da Beğenebilirsiniz