« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Kartal'dan Vogts'a kanca

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

Bu sezon Fuat Yaman'la devam kararı alan yönetim, yeni sezon için Alman çalıştırıcı ile temasa geçti

Beşiktaş Kulübü İkinci Başkanı Hasan Arat, Almanya'nın ünlü teknik direktörü ile dün yaklaşık iki saat süren bir telefon görüşmesi yaparak resmi teklif iletti. Vogts, önümüzdeki hafta İstanbul'a gelecek.

<ı>Görüşmeler başladı

Beşiktaş, önümüzdeki sezon için, Almanya'nın ünlü teknik direktörü Berti Vogts ile temasa geçti. İkinci Başkanı Hasan Arat, Vogts ile görüşmelere başladı. Alman Teknik adam ile dün iki saat süren telefon trafiği yapan Arat, siyah beyazlı kulüp için en iyi seçimi yapacaklarını vurguladı.

<ı>Yaman’la devam

Kulüp binasında dün yapılan olağan yönetim kurulu toplantıda biraraya gelen yöneticiler, Süleyman Seba başkanlığında teknik adam konusunda oylama yaptılar. Siyah beyazlı yöneticilerin büyük çoğunluğu sezon sonuna kadar Teknik Direktör Fuat Yaman ile devam etme yolunda görüş bildirdiler.

<ı>Güvenoyu aldı

Asbaşkan Fahrettin Curoğlu, yönetici Affan Keçeci, Latif Ayaz, Etem Özçelik, Emin Önal ve Ekrem Keçoğlu sezon sonunna kadar Faut Yaman ile çalışmanın doğru olacağını belirtirken ‘‘Kendi içimizden yetişen bir teknik adama sahip çıkmalıyız. Futbolcular da Yaman'ı seviyor’’ dediler.

<ı>İstanbul’a gelecek

Başkan Süleyman Seba ve yöneticiler Yaman'ın sezon sonuna kadar takımın başında kalarak rapor hazırlamasını ve bu raporu Alman teknik adam Berti Vogts'a vererek yeni dönemde süper bir ekip oluşturulmasını kararlaştırdı. Yönetici Arat, Vogts'un önümüzdeki hafta İstanbul'a geleceğini belirtti.

<ı>Toshack’a teşekkür

Bu arada Toshack'tan sözleşmenin feshi için alınan 600 bin doların futbolculara transfer taksidi olarak dağıtılacağını vurgulayan yöneticiler İspanya'nın Real Madrid takımına giden Toshack'a çalışmalarından ve kulübe kazandırdığı paradan dolayı teşekkür mektubu yazılacağını söylediler.
Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler