Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Kartal'dan sonra Pendik'te soygun

  Naci YÖNER / Cengiz ÇOBAN, İstanbulDHA
  09 Aralık 2014 - 11:41Son Güncelleme : 09 Aralık 2014 - 16:47

  İstanbul Kartal'da dün meydana gelen PTT soygunundan sonra bugün de Pendik'te benzer bir olay yaşandı. Kullandıkları otomobilin plakasını 'Mutluyuz' yazılı kartonla kapatan zanlılar girdikleri kuyumcu ve çevresinde adeta savaş ortamı yarattı. Pompalı tüfeklerle kurşun yağdıran 4 saldırgan yüklü miktarda parayla kayıplara karıştı.

  Veli Baba Mahallesi Barbaros Hayrettin Paşa Caddesi'ndeki Kılıçkaya Kuyumculuk'a plakalarında "Mutluyuz" yazısı bulunan otomobille gelen 4 kişi, araçtan iner inmez etrafa kurşun yağdırdı. Ortalığı adete savaş alanına çevirerek esnafın ve vatandaşların olası müdahalesini engelleyen saldırganlar içeride kendilerine karşılık veren kuyumcuyu yaraladı.

  Kartaldan sonra Pendikte soygun KARTAL’DA PTT SOYGUNU

  Yanlarında getirdikleri torbaları doldurabildikleri kadar altınla dolduran zanlılar yine geldikleri otomobille kayıplara karıştı.

  CEP TELEFONUYLA KAYDETTİ

  Yaşananlara şahit olan bir vatandaşın cep telefonuyla kaydettiği görüntüler ise panik ve korkuyu gözler önüne serdi. Görüntülerde esnaf ve çevredekilerin kaçışları, bir kadının "plakayı alın" diye bağırması tespit edildi.

  İLGİNÇ TESADÜF

  Öte yandan aynı kuyumcuda 2 yıl önce "Akasya Durağı" isimli televizyon dizisi için bir soygun sahnesinin çekildiği öğrenildi.  FİLM SETİ ZANNETTİ

  Saldırganların açtıkları ateş sonucu ölümden dönen Hanım Kars isimli kadın ise yaşadığı korku dolu anlar şöyle anlattı:

  "Sobayı yakmak için kömür almıştım. Tam eve girdiğim sırada tüfek sesini duydum. Yanımdaki vatandaşa film çeviriyorlar herhalde dedim. O da yok gitme sakın soygun dedi ama ben inanmadım önce. Sonradan soygunculardan biri kimse dışarıya çıkmasın dedi ve hiç kimse kımıldanmadı. 4 kişiydiler, bir bir yandan silah atıyordu, diğeri diğer yandan. İkisi de içerideydiler. Bir soyguncu altınları topladı, bir poşete doldurdu ve alıp gittiler. Mermilerden biri yanımdan geçerek evin duvarını deldi. Duvardan fırlayan taşlar da koluma vurdu."


  Çocuklarına ait kuyumcu dükkanının soyulduğunu duyar duymaz, olay yerine koşan baba Nurettin Şahin, çocuklarının mahallede sevildiğini ve 10 yıldan beri burada kuyumculuk yaptığını söyledi. Kuyumcuların kardeşi Züleyha Şahin ise öfkeli.

  "ÇOK ŞÜKÜR KARDEŞLERİMİN CANI SAĞ"

  Züleyha Şahin “İnsanların bu kadar çalışıp çabalayıp helal kazançlarını beş dakikada yiyebiliyorlar. Bugün bizim canımız yandı,başka zaman da başkalarının canı yanmasın. Bugün çok daha kötü şeyler de olabilirdi.Çok şükür kardeşlerimin canı sağ. Allah onlara yedirmesin dedi.

  "GİRERKEN DE KAÇARKEN ÇEVREYE ATEŞ ETTİLER"

  Olayı gören ve yaşayan başka bir görgü tanığı ise, “Ben işten geliyordum. Burada bir hengame oldu. Beyaz bir otomobil durdu. Hemen bir kişi direkt olarak kuyumcuya doğru ateş ederek gitti. Diğer arkadaşı da arabadan inince sağa sola ateş ederek insanların dikkatini dağıttı, korkmasını sağladı. Diğer insanlar kaçışırken, bunlardan 2 kişi içeriye girdi büyük bir çantayla çıktılar. Soygun yapıp kaçtılar. Kaçarken sağa sola ateş ettiler. Biz korktuk. Müdehale edemezdik" dedi.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı