« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Kartal'da stat için karar haftası

Siyah beyazlı kulübün başkanı Fikret Orman, konuyu hem yönetim kurulunda değerlendirmeye açacaklarını hem de gerekli mercilerle görüşmeler yapacaklarını dile getirdi.

İsmail ER
SON GÜNCELLEME

BEŞİKTAŞ’ın gelecek sezon maçlarını nerede oynayacağı tam bir yılan hikayesine dönüştü. Galatasaray’dan Türk Telekom Arena konusunda olumlu bir yanıt alamayan siyah-beyazlılar, ‘Bu sene maçlar nerede oynanacak’ sorusuna ciddi biçimde bir cevap aramaya başladı.

Geçtiğimiz günlerde Beşiktaş TV’ye konuk olan Başkan Fikret Orman, “Gerekirse 1 yıl daha İnönü’de oynarız” demişti. Teknik direktör Samet Aybaba’nın da, “Yeniden yapılanma için en heyecan duyulacak yer İnönü Stadı’dır diye düşünüyorum. Futbolcularla da konuştum. Benimle aynı görüşteler” demesi, siyah beyazlı yönetimi son bir karar almaya yöneltti.

Türk Telekom Arena tartışmaları futbolcuları gerdi

BEŞİKTAŞ yönetiminin bu hafta yapacağı bir toplantıda, gelecek sezon oynanacak maçların da Fi-Yapı İnönü Stadyumu’nda oynanması konusunu masaya yatıracağı belirtildi. Sezon sonundan şu ana kadar geride bırakılan süreçte siyah beyazlı kulübü, İnönü’ye yaklaştıran olay ve sebeplerin akışı ise şöyle ortaya çıktı;
1- Fi-Yapı İnönü Stadı’na henüz bir kazma dahi vurulmadı. Stat yıkımına başlanmadı.
2- Küçülmeye giden kulübün bütünlük sağlaması için en iyi yer İnönü olarak dikkat çekiyor.
2- Galatasaray’la yaşanan TT Arena tartışmaları, futbolcuların tadını oldukça kaçırdı.

Kaptan Toraman da İnönü’de oynamak istiyor

SİYAH beyazlı kulüpte 9. senesini geçiren takım kaptanı İbrahim Toraman da, tıpkı Beşiktaş Teknik Direktör Samet Aybaba gibi Türk Telekom Arena ya da Şükrü Saracoğlu Stadı’nı değil, İnönü’yü istediğini dile getirdi. Toraman yaptığı açıklamada “Stadımızın yıkılması için gereken işlemler tamamlanmadığı için yine İnönü’de oynayabiliriz. Gelecek yıl en çok İnönü Stadı’na ve taraftarlarımızın yaratacağı atmosfere ihtiyacımız olacak” ifadelerini kullandı.


Bunları da Beğenebilirsiniz