« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Kartal'da Fabus krizi

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

FABUS:

‘‘Denenecek adam değilim. Beni isteyen gelir maçımı izler ve karar verir’’ diye rest çekip kampı terketti.


KALLİ:


‘‘Ben önce oyuncuyu denerim, sonra alırım’’ diyen Alman hocanın Slovak golcüye tepkisi sert oldu.

Kariyerim belli

Beşiktaş'ta şok gelişme... Denenmek amacıyla Almanya kampına getirtilen Slovak golcü Martin Fabus, ilk idmanda göz doldurdu, ikinci idmanda sakatlandı, ardından da ‘‘Ben denenecek futbolcu değilim’’ diye rest çekerek kampı terketti. Slovakya Milli Takımı'nda oynadığını ve liginde de gol kralı olduğunu belirten Fabus şunları söyledi:

Kampı terketti

‘‘Ben imza atmaya geldiğimi sanmıştım. Sanki futbola yeni başlıyormuşum gibi denemeye tabi tuttular. Bir sürü testten geçirdiler. Ben kariyeri olan bir futbolcuyum. Beni isteyen gelir maçımı izler ve karar verir. Yapılanlara anlam veremiyorum’’ diyerek menajeri ile birlikte sinirli bir şekilde kamptan ayrıldı.

Kalli: Ben denerim

Slovak futbolcunun bu hareketine Teknik Direktör Feldkamp'ın tepkisi ise bir hayli sert oldu. Alman hoca, ‘‘Kim olursa olsun farketmez. Ben önce oyuncuyu denerim, beğenirsem alırım. Fabus'un hiçbir ayrıcalığı yok. Kendisine yakışmayacak bir harekette bulundu. Fabus defteri bir daha açılmamak üzere kapanmıştır’’ dedi.

Saatli bomba gibiyiz

Almanya kampının bir hayli faydalı geçtiğini söyleyen Feldkamp, ‘‘Beşiktaş zaman ayarlı saatli bomba gibi. Özellikle gençlerde büyük bir ilerleme var. Schaefer ve Hengen takıma güç kattı. Takım şekillenmeye başladı. Geçen yıl takımı sırtlayan Mehmet, Ertuğrul, Ayhan ve Mutlu'nun her geçen gün daha iyi olmaları gerekir’’ ifadesini kullandı.

Eksiğimiz var

Kalli, defans ve forvetteki eksikliklerin bir an önce giderilmesi halinde büyük bir sıkıntıyı atlatacaklarını söyledi ve şöyle devam etti: ‘‘Şu anda İsviçre'de oynayan Brezilyalı defans oyuncusu Teixerra ile temaslarımız sürüyor. Başarılı gördüğümüz taktirde kendisi ile sözleşme imzalayacağız.’’

Van Eck'ten vazgeçtik

Feldkamp daha önce ısrarla alınmasını istediği Van Eck konusunda ise tavır değiştirdi. ‘‘Van Eck 32 yaşında ve istediği para anormal yüksek’’ diyen Alman hoca, ‘‘Ağır bir oyuncu. O yüzden işimize yaramaz. Transferinden kesinlikkle vazgeçtik’’ diye konuştu.
Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler